Čudesni Leicester pregazio City i odlijepio se na "+6"!

U velikom derbiju 25. kola Premiershipa vodeći Leicester je na Etihadu pobijedio Manchester City 1:3 (0:1).

Čudesni Leicester je došao u Manchester s tri pobjede iz zadnje četiri ligaške utakmice i ponovno je impresionirao izravnošću i konkretnošću.

U ovoj sezoni Leicester je do danas upisao samo dva poraza, od Arsenala i Liverpoola. Da je nekim slučajem danas treći put izgubio, ispustio bi prvo mjesto i prepustio ga Cityju, a ovako je odmaknuo izravnom konkurentu za naslov na velikih šest bodova.

Gosti su odmah krenuli odlučno, poput prave šampionske momčadi, a domaćin se pokušavao spasiti od potonuća. Već u trećoj minuti Leicester je šokirao City pogotkom Roberta Hutha. Mahrez je iz skraćenog kornera poslao loptu prema bližoj vratnici, a Huth, strijelac pobjedničkog gola kod Tottenhama, je iz blizine poslao u mrežu.

U osmoj minuti Leicester je zamalo povećao vodstvo, Albrighton je dodao prvom strijelcu Lisica Vardyju, koji je pri ulasku u peterac spustio loptu s ramena na nogu, no Hart spašava prsima. Lopta se odbija do Okazakija, a njegov udarac blokirao je Otamendi.

Prvu priliku City je imao u 15. minuti, ali udarac Silve odlazi pored gola. Ta šansa označila je početak terenskog preokreta, City im pomalo oduzima inicijativu i počinje stiskati goste, pa u 25. minuti iz slobodnog udarca živi zid pogađa Kolarov, a u 29. Yaya Toure iz teškog kuta šalje loptu preko gola.

Usprkos puno većem posjedu lopte potkraj prvog poluvremena, domaći nogometaši nisu uspjeli stvoriti stopostotnu šansu. Zadnju priliku su imali u 45. minuti, prvo je sjajno pucao Kolarov, no njegov udarac je odbijen u korner. U nastavku je Aguero ušao u kazneni prostor i poslao niski pas pored gola, Schmeichel je već bio svladan, no nitko se nije pojavio da skrene loptu u mrežu i na odmor se krenulo s vodstvom gostiju 0:1.

Ako je kraj prvog dijela najavljivao težak život za Leicester u drugom poluvremenu, to se promijenilo već u 49. minuti, kad je Riyiad Mahrez zabio prekrasan gol s ruba kaznenog prostora nakon odličnog driblinga. Na praktički nedostižnih 0:3 povisio je sada dvostruki strijelac Huth glavom nakon udarca iz kuta u 60. minuti!

Trebalo je od 68. minute biti i 0:4 za goste, Drinkwater je poslao dugu loptu, koju je prihvatio Vardy, no Hart je odlučno izašao s crte i okončao prijetnju.

Tri minute prije kraja utakmice Sergio Aguero ipak je glavom iz blizine na nabačaj Celine zabio počasni pogodak za City - 1:3.

Povijest ide u prilog tome da će Leicester ovojiti engleski naslov, naime u zadnjih 11 sezona momčad koja je dočekala početak veljače na prvom mjestu osvajala je titulu prvaka. Posljednji je protiv tog trenda uspio prvak postati Arsenal u sezoni 2003./2004., ali i Topnici su tada preuzeli vrh prvoga dana veljače i zadržali ga sve do kraja prvenstva.