[VIDEO] Eduardo i Srna presudili Dinamu na pripremama

Hrvatski prvak Dinamo izgubio je od ukrajinskog Šahtara 0:2 u najjačoj utakmici u sklopu španjolskih priprema u gradu La Manga.

Bio je to treći poraz Zagrepčana na španjolskim priprema - 2. veljače izgubili su od bugarskog Litex Lovecha (1:3), a 26. siječnja i od norveškog Stromsgodseta (0:2). Dinamo je upisao i jedan neodlučeni ishod, protiv moskovskog CSKA (0:0), a dobio je samo Piast Gliwice (2:1). U ukupno šest utakmica u sklopu priprema Dinamo je postigao samo tri pogotka te ima gol-razliku 3:8.

Modri su počeli u sastavu Eduardo, Stojanović, Matel, Goncalo, Schildenfeld, Antolić, Machado, Ćorić, Soudani, Fernandes i Hodžić.

Već u šestoj minuti Darijo Srna je odlično nabacio s desne strane, a Eduardo Da Silva je na njegov ubačaj iz prve nogom sa šest metara zabio za vodstvo Ukrajinaca. U 25. minuti Dudu je imao novu odličnu šansu, ali je glavom poslao loptu pored gola. No dvije minute kasnije Šahtar je povećao prednost, nakon dugačke akcije mrežu Dinama zatresao je Taison.

Do kraja je bilo još prilika, uglavnom pred Dinamovim golom, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Dinamo je utakmicom protiv Šahtara zaključio pripreme i ekipa se u subotu poslijepodne vraća u Zagreb da bi već u srijedu susretom četvrtfinala Kupa protiv Intera krenula u obranu dvostruke krune.

Snimka utakmice Dinamo - Šahtar 0:2