Euroliga: Težak poraz Cedevite, Panathinaikos slavio u Zagrebu

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili u KC Dražen Petrović od Panathinaikosa 60:78 (13:18, 9:21, 14:21, 24:18).

Mršić nakon poraza: Očitali su nam lekciju

Cedevita je držala rezultatski priključak do 14. minute kada je rezultat bio 16:20, no uslijedilo je razdoblje u kojemu nijedan igrač domaćeg sastava nije mogao pogoditi suparnički obruč. Gosti su uspjeli spojiti nekoliko dalekometnih šutova, a potom se priključio s nekoliko ubačaja i centar Miroslav Raduljica, pa je u 19. minuti bilo već 18:34.

Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 22:39, a koliko je lošu šutersku večer imala Cedevita pokazuje da je za tricu u prvom poluvremenu šutirala 0-10, a izuzmemo li kapetana Mire Bilana, koji je pogodio sva četiri šuta za dva, za dvicu 4-18.

U nastavak je hrvatski prvak krenuo još lošije, pa je Panathinaikos stigao i do najveće prednosti od 30 razlike (56:26). Tek tada je "proradio" šut Frana Pilepića, pa je Cedevita do kraja utakmice uspjela ublažiti poraz na konačnih 60:78.

Najučinkovitiji kod Cedevite bio je Pilepić sa 16 koševa, dok je Raduljica ubacio 21 za Panathinaikos.

Nakon šest kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 2-4, dok je Panathinaikos na 3-3.

Za tjedan dana Cedevita će u 7. kolu gostovati kod Crvene zvezde.