NBA: Sjajni Hezonja, Durant ipak potopio Orlando; Curry kao Jordan

Oklahoma City Thunder pobijedio je Orlando Magic sa 117:114, a do pobjede je došao tricom Kevina Duranta pet desetinki prije isteka vremena.

Durant je sjajnom predstavom protiv Magica na trenutak potisnuo u drugi plan napise o njegovom odlasku sljedećeg ljeta. Zabio je ukupno 37 poena. Druga zvijezda Oklahome Russell Westbrook je upisao svoj treći triple-double  zaredom s 24 koša, 19 skokova i 14 asistencija. Ove je sezone upisao osam triple-double učinaka, od čega pet u zadnjih 11 utakmica. To mu je ukupno 27. triple-double u karijeri, čime se izjednačio s Rajonom Rondom na drugom mjestu aktivnih igrača, iza LeBrona Jamesa, koji ima 39. Victor Oladipo je predvodio Orlando sa 37 koševa.

Orlando je vodio u zadnjoj minuti prije nego je Westbrook izjednačio na 114:114 29.4 sekunde do kraja. Osim Marija Hezonje, koji je odigrao 19:48 minuta, 16 koševa je za Orlando zabio i Nikola Vučević, a naš je reprezentativac dobru večer upotpunio s još četiri skoka i jednom asistencijom.

Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa  100:114 od Indiana Pacersa zabio sedam koševa, dok je Damjan Rudež u pobjedi Minnesota Timberwolvesa 108:102 nad Los Angeles Clippersima postigao osam pogodaka.

Indiana Pacersi su nanijeli još jedan poraz Brooklyn Netsima, peti zaredom. C.J. Miles je postigao 27 pogodaka, Paul George 17. George Hill je dodao 13 koševa za Pacerse. Najučinkovitiji kod Netsa je bio Brook Lopez koji je zabio 21 koš, a Joe Johnson je ubacio 20, uz devet asistencija. Bogdanović je odigrao 19:58 minuta i zabio je sedam koševa, uz jedan skok i jednu asistenciju. Indiana je otvorila utakmica serijom 17-9. Brooklyn je promašio prvih osam šuteva na početku druge četvrtine. Indiana je nadigrala  Netse sa 36:20 u drugoj četvrtini i na poluvremenu je vodila sa 62:43. U trećoj četvrtini su Joe Johnson i Thaddeus Young kombinirali 21 poen, pomogavši Brooklynu da smanji razliku na 87:77 na kraju tog dijela utakmice.

Minnesota Timberwolves našeg Damjana Rudeža je sinoć ostvarila pobjedu, oporavivši se od jučerašnjeg poraza od Los Angeles Lakersa. Sinoć je sa 108:102 pobijedila još jednu momčad iz Los Angelesa, Clipperse.  Andrew Wiggins je zabio 21 of od ukupno 31 koša u prvom poluvremenu, a  Zach LaVine je dodao 17 za Wolvese. Karl-Anthony Towns, koji u prvom poluvremenu nije zabio ni koša, utakmicu je zavšio s također 17 pogodaka i 12 skokova. Rudež je u 18:25 minuta koliko je igrao zabio osam koševa i dodao jednu asistenciju. Kod Clippersa najbolji je Chris Paul sa 22 poena, a Jamal Crawford je ubacio 21.

Najkorisniji igrač NBA lige Stephen Curry zabio je 51 koš u pobjedi Golden State Warriorsa od 134:121 nad Washington Wizardsima. S ovim učinkom izjednačio je najbolji šuterski učinak u Verizon Centeru u Washingtonu, sad drži vrh zajedno s Michaelom Jordanom i Gilbertom Arenasom. Najbolji strijelac Washingtona bio je John Wall, koji je zabio 41 koš. Curry je 25 od svojeg 51 poena zabio u prvoj četvrtini, a ukupno je postigao čak 11 trica.

Rezultati NBA lige:

Charlotte Hornets - Cleveland Cavaliers           106-97
Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks                 86-124
Boston Celtics - Detroit Pistons                  102-95
Brooklyn Nets - Indiana Pacers                    100-114
(Bojan Bogdanović igrao 19:58 minuta, ugrabio jedan skok, upisao jednu asistenciju i zabio sedam koševa)
Washington Wizards - Golden State Warriors        121-134
Oklahoma City Thunder - Orlando Magic             117-114
(Mario Hezonja je igrao 19:48 minuta, ugrabio jedan skok, upisao četiri asistencije i zabio 16 koševa)
Dallas Mavericks - Miami Heat                      90-93
San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans          110-97
Utah Jazz - Denver Nuggets                         85-81
Sacramento Kings - Chicago Bulls                  102-107
Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves     102-108
(Damjan Rudež je igrao 18: :25 minuta, zabio osam koševa i upisao jednu asistenciju)