Bryant zabio 38 u pobjedi Lakersa, dobar povratak Rudeža

LA Lakersi pobijedili su Minnesota Timberwolvese 119:115, a 37-godišnji Kobe Bryant odigrao je najbolju utakmicu sezone s 38 poena, od čega sedam trica, te po pet skokova i asistencija. Ovom pobjedom prekinuli su katastrofalan niz od 10 poraza.

Šest slobodnih bacanja Bryanta, koji je postigao 14 od zadnjih 18 koševa Los Angelesa, u posljednjih 17 sekundi utakmice potvrdilo je pobjedu Lakersa (10-41), koji su tako izbjegli negativan rekord kluba. Nedjeljnim porazom od Hornetsa izjednačili su već niz od 10 poraza iz sezone 1993./1994., kada je LA pod vodstvom Magica Johnsona izgubio posljednjih 10 utakmica sezone.

Nakon dvotjedne stanke u redovima Minnesote zaigrao je hrvatski reprezentativac Damjan Rudež, koji je za 14 minuta na parketu ostvario šest poena.

Kod Timberwolvesa najbolji je bio Andrew Wiggins, koji je postigao 30 pogodaka. Gorgui Dieng je ubacio 19 koševa, a Karl-Anthony Towns 14 uz devet skokova. Rudež je učinku od šest koševa dodao i dva skoka. Lou Williams je zabio 20 koševa, a rookie D'Angelo Russell 18 za Lakerse.

Boston Celticsi su sinoć zahvaljujući pojačanoj obrani svladali New York Knickse sa 97:89. Isaiah Thomas je zabio 20 koševa uz osam asistencija, Jae Crowder i Tyler Zeller su svaki dodali po 16 koševa, Evan Turner 14 uz deset skokova, a Kelly Olynyk 13 u Celticsovoj šestoj pobjedi u sedam utakmica. Carmelo Anthony je postigao je 16 koševa i ugrabio 14 skokova u šestom porazu Knicksa u sedam utakmica. Robin Lopez je ubacio 17 koševa uz  13 skokova.

Houston Rocketsi su prekinuli niz od tri poraza pobijedivši Miami Heat sa 115:105. James Harden je postigao 26 pogodaka i upisao 14 asistencija. Houston je imao dvoznamenkastu prednost veći dio drugog poluvremena i prednost od deset koševa kada je Josh Smith zabio sedam koševa u seriji svoje momčadi od 7-2 koja je Houston dovela do rezultata 104:89 pet minuta do kraja.  Luol Deng je zabio 17 koševa za Heat kojem je preminut niz od četiri pobjede.

Toronto Raptorsi su sa 104:97 pobijedili Phoenix Sunse koje vodi privremeni trener Earl Watson. Kyle Lowry je zabio 26 koševa, od čega pet trica, a DeMar DeRozan je dodao 22 koša za Raptorse, Raptors su vodili cijelo drugo poluvrijeme.

Najučinkovitiji kod Sunsa bio je Markieff Morris sa 30 postignutih pogodaka i 11 skokova.

Portland Trail Blazersi su sa 107:95 bili bolji od Milwaukee Bucksa, a do pobjede ih je odveo  CJ McCollum koji je zabio 30 koševa. Damian Lillard je dodao 14 koševa uz 12 asistencija, a Al-Farouq Aminu 16. Buckse je predvodio Khris Middleton sa 21 pogotkom i osam skokova.

Rezultati NBA lige:

Houston Rockets - Miami Heat                115-102
New York Knicks - Boston Celtics             89-97
Phoenix Suns - Toronto Raptors               97-104
Portland Trail Blazers - Milwwaukee Bucks   107-95
Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 119-115
(Damjan Rudež je igrao 14:22 minute, ugrabio dva skoka i zabio šest koševa)

4. Denver 19 30 .388 17 1/2
5. Minnesota 14 36 .280 23