"Šarena" momčad Rijeke poigrala se s Rudarom iz Velenja

Riječka momčad za koju nisu nastupili neki važni igrači poput Tomasova i Bezjaka, bez većih problema je do vrha napunila mrežu trenutno devetoplasirane ekipe slovenske prve lige. Dva pogotka postigao je Balaj, po jedan Kajević, Gavranović i Rebernik.

Izveo je Matjaž Kek "šaren" sastav u formaciji 4-3-3. Neke od udarnih igala poput Tomasova ili Bezjaka nisu bili niti na klupi. No unatoč postavi koja nikada nije zaigrala zajedno, bila je to jednosmjerna utakmica. Preslika susreta protiv Gorice, s daleko raspoloženijim riječkim strijelcima. Nakon prijetnji Brezovca, Balaja i Roshija, Riječani u vodstvo dolaze u 25. minuti. S lijeve je strane po travi ubacio Gavranović, natrčao je Balaj i sa sedam metara loptu sproveo u mrežu. Tri minute poslije jedanaesterac za Bijele. Roshija je srušio Knezović, a precizan s bijele točke je Gavranović. U 32. minuti još jedan pogodak. Lijepa lopta Roshija za svog sunarodnjaka Balaja, koji izlazi oči u oči s Radanom. Kada mu je protivnički vratar krenuo u susret potkopao je loptu albanski reprezentativac i s ruba kaznenog prostora postigao svoj drugi pogodak večeras. Do kraja prvoga dijela uspjeli su gosti prebaciti težište igre nadomak domaćeg šesnaesterca. Ali bez prave prijetnje, štoviše, završila je slovenska momčad prvo poluvrijeme bez udarca u okvir gola.

U nastavku, brojnim promjenama unatoč, bez promjene odnosa snaga na terenu. Nakon samo sedam minuta, novi pogodak. Precizno je s lijeve strane ubacio Bertoša, a Kajević s tri metra loptu glavom pospremio u mrežu za svoj prvijenac u bijelom dresu. U 58. minuti lijepa domaća akcija. Po desnoj je strani prošao Roshi i ubacio. Natrčao je Kajević i s desetak metara opalio iz prve. Njegov udarac Radan refleksno brani. Četiri minute kasnije snažno je s 20-tak metara pucao Ristovski, još jednom Radan spašava svoja vrata vadeći loptu ispod grede. U 68. minuti Ristovski dubinskom loptom izbacuje Roshija koji akciju završava udarcem iznad gola iz izgledne pozicije. U 75. minuti novi pogodak. Pola posla obavio je večeras raspoloženi Bajić, pronašao usamljenog Rebernika, koji s ruba kaznenog prostora, iskosa s dese strane pogađa suprotni kut.

Završio je Kek utakmicu s puno mladih igrača na travnjaku. No ni to nije pomoglo slovenskoj momčadi da stvori barem jednu ozbiljniju prigodu pred riječkim golom.

RIJEKA - RUDAR (V) 5:0

Strijelci: 1:0 Balaj 25’; 2:0 Gavranović 29’ (11m); 3:0 Balaj 32’; 4:0 Kajević 52’; 5:0 Rebernik 75’
RIJEKA: Nevistić (od 60’ Ayotunde) - Zuta (od 46’ Ristovski), Mitrović (od 60’ Samardžić), Ikić, Bertoša ( od 79’ Collins) - Gerald (od 63’ Bajić), Brezovec (od 76’ Maleš), Močinić ( od 79’ Nakić) - Roshi (od 71’ Rebernik), Balaj ( od 76’ Iličić), Gavranović (od 46’ Kajević)
RUDAR: Radan - Jahić, Knezović, Džinić, Ihbeisheh - Grbić, Babić S., Tolimir, Črnčić - Eterović, Babić M. (još su igrali: Čretnik, Prašnikar, Pišek, Bolha, Bratić, Kurež, Grgić, Žitko i Kašnik)