Medvjedi slavili kod Amura i zadržali nadu

Hokejaši Medveščaka slavili su kod Amura iz Habarovska sa 6:3 te su tako zadržali minimalne izglede za plasman u doigravanje KHL-a.

Medveščak je poveo nakon samo 24 sekunde pogotkom Patricka Bjorkstranda, ali u desetoj minuti izjednačio je Mihail Železnjov. No, već dvije minute poslije novu prednost Medvjedima donio je Mike Glumac. Novo izjednačenje dogodilo se u 25. minuti pogotkom Jevgenija Gračkova.

Tada slijedi serija Medveščaka od tri pogotka Stefana Giliatija (28), Radeka Smolenaka (33) i Glumca (50) kojom su uoči posljednjih deset minuta pobjegli na tri pogotka prednosti (5:2). Vladislav Ušenjin je u 56. minuti smanjio zaostatak Amura na 5:3, ali dvije i pol minute prije kraja Edwin Hedberg pogađa u praznu mrežu za konačnih 6:3.

Medveščak je i dalje deseti u Zapadnoj konferenciji sa 77 bodova te i dalje zaostaje osam bodova za osmim Slovanom iz Bratislave, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Kako su Medvjedima do kraja ligaškog dijela ostala još samo tri susreta za ulazak u doigravanje potrebne su im pobjede u sva tri, a usto bi i Slovan morao izgubiti sva svoja četiri preostala dvoboja. U igri za doigravanje je i Dinamo iz Minska koji ima 78 bodova i još pet utakmica za odigrati.

Sljedeći dvoboj Medveščak će igrati za dva dana u Vladivostoku protiv Admirala.