Bogdanović 8 koševa, Hezonja 4 koša u porazima

Bojan Bogdanović postigao je osam koševa u porazu Brooklyna Netsa, a Mario Hezonja četiri koša u porazu Orlando Magica.

Netsi su doživjeli već 37. poraz sezone izgubivši protiv Detroit Pistonsa sa 105:100. Bogdanović ponovno nije bio u početnoj petorci te je za 25 minuta provedenih na parketu postigao osam koševa i tri skoka. Tricu je gađao 2-4, a dvicu 1-5.

U neizvjesnom dvoboju pobjednik je odlučen tek u posljednjoj minuti, a ključni koš za slavlje Pistonsa postigao je Reggie Jackson 15 sekundi prije kraja za 104:100. Najbolji kod Detroita, koji su ovom pobjedom skočili na sedmo mjesto Istoka, bio je Andre Drummond s 21 košem i 18 skokova, a Brooklyn je predvodio Brook Lopez s 27 koševa i pet skokova.

Hezonja četiri koša u porazu Magica

Mario Hezonja sudjelovao je s četiri koša u porazu Orlando Magica kod San Antonio Spursa sa 107:92. Mladi hrvatski košarkaš igrao je 29 minuta te skupio i dva skoka i jednu asistenciju. Dvicu je gađao 2-6, a tricu 0-2.

Nakon poraza od prvaka Golden State Warriorsa kojim je prekinut njihov niz od 13 pobjeda, Spursi su se vratili pobjedama rutinski svladavši Magic. Izvrsnu utakmicu za San Antonio odigrao je LaMarcus Aldridge koji se zaustavio na 28 koševa, a Orlando je predvodio Nikola Vučević s 20 koševa i deset skokova.

Cavsi napokon slavili kod Pacersa

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi nakon punih šest godina i deset uzastopnih poraza napokon su uspjeli slaviti kod Indiana Pacersa. Cavsi su slavili sa 111:106, ali tek nakon produžetka.

Pacersi su imali priliku pobijediti bez produžetka, ali u posljednjem napadu Monta Ellis nije uspio pogoditi obruč. U dodatnih pet minuta ključni igrač bio je Kyrie Irving koji je šest od svojih 25 koševa postigao u produžetku, a standardno dobar bio je LeBron James s 24 koša i 12 skokova. Kod Pacersa najučinkovitiji su bili George Hill s 23 koša i Jordan Hill sa 17. Cavsi su na vrhu Istoka, a Pacersi su pali na osmo mjesto.

Triple-double Westbrooka

Oklahoma City Thunder uvjerljivo je svladao Washington Wizardse sa 114:98 uz još jednu izvrsnu predstavu Russella Westbrooka. On je sa 17 koševa, 13 skokova i 11 asistencija ostvario drugi uzastopni triple-double. To mu je ujedno i četvrti takav učinak u posljednjih deset utakmica, sedmi ove sezone te 26. u karijeri. Najbolji u sastavu Thundera bio je Kevin Durant s 28 koševa, a kod Wizardsa su podjednaki bili Bradley Beal s 18 koševa te John Wall i Marcin Gortat sa po 17.

Denver Nuggetsi prekinuli su niz od 11 uzastopnih pobjeda Toronto Raptorsa svladavši ih sa 112:93. Utakmicu karijere odigrao je mladi srpski centar Nuggetsa Nikola Jokić, koji će za 17 dana napuniti 21 godinu, postigavši 27 koševa i 14 skokova. Kod Raptorsa istaknuo se DeMar DeRozan s 24 koševa.

4. Denver             19 30 .388 17 1/2
5. Minnesota       14 35 .286 22 1/2