Real 'razbio' Espanyol, Modrić asistirao Jamesu

U posljednjem nedjeljnom dvoboju 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na svojem Santiago Bernabeu svladao Espanyol s visokih 6:0 uz jako dobru igru hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

Modrić je imao važnu ulogu u akciji iz 7. minute kada je lijepo uposlio Jamesa čiji je centaršut Benzema pretvorio u vodstvo 1:0, a potom je bio i izravni asistent Jamesu za gol za 3:0 u 16. minuti. Iz igre je izašao u 63. minuti.

Još tri gola za Real postigao je Cristiano Ronaldo (12-11m, 45, 82), a konačni rezultat bio je autogol Duartea (86-ag).

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima Reala Mateo Kovačić pobjedu Kraljevskog kluba ispratio je s klupe za pričuve.

Real je ostao treći na ljestvici s 47 bodova te ima četiri manje uz utakmicu više od vodeće Barcelone i jedan manje od drugog Atletica. Espanyol je 15. s 22 boda.

Sporting iz Gijona je u gostima iznenadio Valenciju svladavši ju na Mestalli 1:0 i s ta tri boda pobjegao iz zone ispadanja. Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je za Sporting od 77. minute.

Jedini gol na utakmici postigao je Sanabria (50-11m). Sporting je sada 17. na ljestvici s 21 bodom i utakmicom manje te ima bod više od 18. Granade koja se nalazi u zoni ispadanja.

Valencia tako ni 11. utakmicu zaredom u Primeri nije stigla do pobjede, a devet od tih 11 susreta vodio je novi trener Gary Neville. Šišmiši su trenutačno 12. na ljestvici s 25 bodova.

REZULTATI 22. KOLA:

Sevilla - Levante 3:1 (Gameiro 1, Iborra 47, Konopljanka 76 / Rossi 55)
Valencia - Sporting 0:1 (Sanabria 50-11m)
Las Palmas - Celta 2:1 (Viera 33-11m, Willian Jose 90 / Bongonda 5)
Real M. - Espanyol 6:0 (Benzema 7, Cristiano Ronaldo 12-11m, 45, 82, James 16, Duarte 86-ag)