Poraz Netsa, slab učinak Bogdanovića

New Orleans Pelicansi svladali su Brooklyn Netse 105:103 zahvaljujući Jrueu Holidayju koji je pogodio koš 1.3 sekunde prije kraja. Bojan Bogdanović je u porazu svoje momčadi odigrao 20:29 minuta uz slabi učinak.

Hrvatski reprezentativac upisao je tri poena za Netse, uz jedan skok i jednu asistenciju. Joe Johnson je pokušao pogoditi koš za Brooklyn sa više od 12 metara sa zvukom sirene za kraj, ali je promašio. Ovo je peta pobjeda u šest utakmica za New Orleans.

Holiday je utakmicu završio s 26 poena i sedam asistencija, Anthoy Davis dodao je 20 poena i 16 skokova, a Ryan Anderson 24.

New Orleans je vodio 100:98 49 sekundi do kraja nakon što je Holiday pogodio dva slobodna bacanja. Brook Lopez, koji je za Brooklyn zabio 33 koša, izjednačio je rezultat zakucavanjem 17 sekundi kasnije. Holiday je poslije time-outa pogodio tricu za vodstvo Pelicansa 9.3 sekunde do kraja, Netsi odgovaraju tricom Johnsona 6.9 sekundi do kraja, no onda je Holiday zabio pobjednički koš.

Golden State Warriors su imali osjećaj da će izgubiti od Philadelphia 76ersa koji su ih neočekivano namučili. Harrison Barnes je pogodio tricu 0.2 sekunde prije kraja i Golden State je upisao pobjedu od 108:105 nad najslabijom momčadi lige. Klay Thompson je postigao 32 pogotka, a Stephen Curry 23 za Warriorse koji su ispustili prednost od 24 koša u drugom poluvremenu. Draymond Green je dodao 10 koševa uz 13 skokova za Golden State. Najučinkovitiji kod 76ersa bio je Isaiah Canaan s 18 poena.

Washington Wizardsi tijesno su sa 123:122 pobijedili Houston Rocketse. John Wall je za pobjedu zabio 19 koševa uz 13 asistencija i osam skokova. Ramon Sessions je dodao 17 koševa, Jared Dudley 16, a Marcin Gortat 13 uz 11 skokova. Najbolji strijelac Houstona bio je James Harden sa 40 poena, 11 asistencija i sedam skokova.

Houston je vodio 116:110 tri i pol minute do kraja, ali je onda  Gortat pogodio četiri koša, Wall je dodao tricu, a Dudley i on su zatim pogodili po dva slobodna bacanja u seriji od 11:1 koja je Washingtonu omogućila vodstvo od četiri razlike minutu i 13 sekundi do kraja. Harden je smanjio razliku od 121:119 minutu do kraja, ali je Dudley povećao prednost opet na četiri razlike za Wizardse 37 sekundi do kraja.

Nakon što je Harden pogodio tricu i smanjio na jedan razlike, Wall je promašio polaganje devet sekundi do kraja, a Trevor Ariza je ugrabio loptu za Rocketse. Harden je zatim promašio polaganje, a Josh Smith nije pogodio koš nakon što je uhvatio odskočnu loptu dvije sekunde do kraja.  Wall je uhvatio loptu u skoku i bacio je preko igrališta zapečativši tako pobjedu za Washington.

Rezultati NBA utakmica igranih 30. siječnja:

Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 105:108
Toronto Raprots - Detroit Pistons                111:107
Indiana Pacers - Denver Nuggeets              109:105 (produžetak)

4. Denver 18 30 .375 17 1/2
5. Minnesota 14 34 .292 21 1/2