Aubameyang i Chicharito opet učinkoviti, važna pobjeda Stuttgarta

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva Stuttgart, koji se bori za opstanak, na svojem je terenu pobijedio Hamburger 2:1.

Stuttgart je poveo u 66. minuti autogolom Aarona Hunta, da bi HSV izjednačio preko Artjomsa Rudnevsa u 75. Važnu pobjedu Stuttgartu donio je Artem Kravec u 88. minuti. Ivo Iličević odigrao je cijeli susret za HSV, dok Ivice Olića nije bilo u sastavu.

Borussia Dortmund je na svojem stadionu svladala Ingolstadt 2:0, a oba gola postigao je Pierre-Emerick Aubameyang, u 77. i  86. minuti.

Aubameyang je vodeći strijelac Bundeslige s 20 pogodaka. Posljednjih 25 minuta za Borussiju je odigrao američki Hrvat 17-godišnji Christian Pulisic, koji je prošle godine briljirao u dresu SAD-a na SP-u igrača do 17 godina u Čileu.

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito nastavio je odličnu golgetersku formu te je s dva pogotka pomogao u pobjedi Bayer Leverkusena protiv Hannovera 3:0. Chicharito je ove sezone skupio 13 golova u Bundesligi.

Hrvatski stoper Tin Jedvaj, koji je nakon oporavka od ozljede u prošlom kolu upisao prvi nastup ove sezone, igrao je za Leverkusen od 78. minute, dok je rezervni vratar Dario Krešić ostao na klupi za pričuve.

Najuzbudljivije je bilo u Bremenu gdje su Werder i Hertha odigrali 3:3. Gosti iz Berlina vodili su 2:0 i 3:1, da bi 15 minuta prije kraja, u razmaku od dvije minute, Werder izjednačio na 3:3. Prvo je u 75. minuti iz penala zabio 37-godišnji peruanski veteran Claudio Pizarro, a u 77. je pogodio Santiago Garcia.

Dan ranije, u prvoj utakmici 19. kola, Mainz je svladao Borussiju iz Moenchengladbacha 1:0, što znači da je momčad iz Moenchengladbacha u nastavak prvenstva krenula s dva poraza.

U nedjelju vodeći Bayern dočekuje Kramarićev Hoffenheim, dok Wolfsburg igra protiv Koelna.

SV Darmstadt 98          -  Schalke 04            0:2