Porazi Orlanda i Brooklyna, Hezonja i Bogdanović slabi

Hrvatski košarkaški reprezentativci u NBA, nisu imali dobru večer. Mario Hezonja je u 94-113 porazu svog Orlanda kod Bostona (94:113) ubacio dva poena, Bojan Bogdanović se nije upisao u strijelce u porazu Brooklyna kod Dallasa (79:91), dok Damjan Rudež nije ulazio u igru za Minnesotu koja je takoođer doživjela poraz. Timberwolvesi su izgubili u gostima kod Utah Jazza (90:103).

Orlando je u Bostonu pretrpio osmi uzastopni poraz iako je bio konkurentan do sredine treće četvrtine. No, tada su domaći pojačali intenzitet u obrani i odvojili se na dvoznamenkastu razliku, te ostvarili svoju petu pobjedu u nizu. U izjednačenoj momčadi Celticsa sa po 16 poena najefikasniji su bili Marcus Smart i Kelly Olynyk, dok je Nikola Vučević ubacio 14 poena za Magic. Hezonja je dobio 20:56 minuta na parketu što je iskoristio za samo dva koša (šut za dva 1-2), te po jedan skok i asistenciju.

Dallas je ostvario očekivanu pobjedu protiv Brooklyna kojom se učvrstio na šestoj poziciji Zapadne konferencije. Do novog uspjeha momčad iz najvećeg teksaškog grada predvodili su Chandler Parsons (19 poena, 10 skokova) i Zaza Pachulia (16 poena, 12 skokova), dok je standardno najučinkovitiji kod slabih Netsa bio Brook Lopez (28 poena, 12 skokova). Bogdanović je igrao 19:23 minuta, ali je promašio sva četiri šuta, jedan za dva i tri za tricu ostvarivši samo jedan skok.

LeBron najmlađi s 26.000 poena

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi uvjerljivije su no što to konačnih 114:106 pokazuje svladali kao gosti Detroit Pistonse. U pobjedničkoj momčadi istaknuli su se Kevin Love s 29 poena i Kyrie Irving s 28, dok su Andre Drummond s 20 poena i Kentavious Caldwell-Pope s 19 bili najbolji kod poraženih. LeBron James je u dobi od 31 godine postao najmlađi igrač koji je stigao do 26.000 poena u karijeri, a u pobjedu Cavsa ugradio je ukupno 20 poena, devet skokova i osam asistencija. S omjerom 33-12 Cavsi i dalje drže prvo mjesto na Istoku, dok su Pistonsi sa 25-22 na sedmom mjestu i još uvijek na poziciji koja vodi u doigravanje.

Oklahoma City Thunder na svom je terenu svladao Houston Rocketse 116:108 uz još jedan "triple-double" Russella Westbrooka. Do svog 25. trostruko-dvostrukog učinka u karijeri, a šestog ove sezone stigao je s 26 poena, deset skokova i 14 asistencija. Sjajan je bio i Kevin Durant s 33 poena i 12 skokova, dok je najbolji kod Rocketsa bio bivši igrač Thundera James Harden (33).

Ključni trenutak dvoboja dogodio se sedam minuta prije kraja treće četvrtine kada je pri vodstvu Rocketsa 64:62 njihov centar Dwight Howard isključen zbog druge tehničke pogreške. Domaći su to iskoristili, te tri minute prije kraja imali i 14 razlike (112:98) i mirno priveli susret kraju.

Los Angeles Clippersi po deveti su put zaredom svladali gradske suparnike Lakerse nadigravši ih sa 105:93. Chris Paul s 27 poena bio je najbolji kod pobjednika, a Julius Randle sa 23 koša i 14 skokova kod poraženih.

4. Denver              18 29 .383 17
5. Minnesota        14 34 .292 21 1/2