Dinamo svladao Piast, Hajduk izgubio od Ferencvarosa

Nogometaši Dinama pobijedili su vodeću momčad poljskog prvenstva Piast Gliwice 2:1 u drugom pripremnom susretu u Španjolskoj. Hajduk je u prvoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Turskoj izgubio od lidera mađarskog prvenstva Ferencvarosa 2:4.

Dinamo je u La Mangi poveo golom Lovrena (40), a Piast je u 49. minuti izjednačio pogotkom Murawskoga. Pobjedu Modrima donio je Henriquez, koji je postigao gol u 70. minuti.

Zanimljivo, Dinamo je prvi dio odigrao s mladom momčadi, s prosjekom ispod 18 godina. Apsolutno su naši mladi igrači pokazali da zaslužuju ono što mislimo o njima i to u ozbiljnoj utakmici protiv jake momčadi. Milina je imati takve mlade igrače, rekao je trener Dinama Zoran Mamić.

Hajduk je u Beleku igrao protiv vodeće momčadi mađarskog prvenstva Ferencvarosa od koje je izgubio 2:4. Golove za Hajduk postigli su Jefferson u 12. i Arteaga u 81. minuti iz penala, dok su strijelci za Ferencvaros bili Rado u 21., Varga u 26. i 76. te Busai u 77. minuti.

Ovo je bila prva prijateljska utakmica u koju smo ušli iz punog ritma treninga jer radimo dvaput dnevno, a saznanja koja smo dobili iskoristit ćemo u nastavku priprema da poboljšamo našu igru i da podignemo formu, rekao je pomoćni trener Hajduka Joško Španjić i dodao: Moramo kazati i to da su igrači Ferencvarosa bili jako agresivni, a u pojedinim situacijama koristili su se vrlo grubim prekršajima. Suci to nisu sankcionirali, a trebali su