Cedevita pokleknula u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Cedevite nisu uspjeli iznenaditi vodeću momčad u svojoj skupini E Topa 16 Eurolige. U petom kolu hrvatski prvak izgubio je kod Fenerbahčea s 86:73 (27:12, 13:21, 22:28, 24:12).

Hrvatski prvak jedine je dvije pobjede u elitnom društvu europske košarke ostvario upravo protiv istanbulskih klubova. U drugom kolu igrači Veljka Mršića slavili su kod Darussafake, a zatim su u prošlom kolu ostvarili domaću pobjedu protiv Anadolu Efesa. No, protiv najjačeg istanbulskog kluba, koji u prva četiri kola Topa 16 nije znao za poraz, nisu uspjeli prirediti iznenađenje.

Loše otvaranje

Nažalost, nije dobro počelo. Cedevita je imala vodstvo 8:7, ali tada slijedi serija turske momčadi od 18:0 te je Fenerbahče tri minute prije kraja pobjegao na 17 koševa prednosti (25:8). Do kraja prve dionice Cedevita je uspjela smanjiti zaostatak na 27:12.

U drugoj četvrtini napokon su se probudili igrača Veljka Mršića, koji su uspjeli na odmor otići sa samo sedam koševa zaostatka - 40:33.

Cedevita na samo pola koša zaostatka

I u trećoj četvrtini nastavlja se vrlo dobra igra Cedevite. Hrvatski prvak se vrlo brzo priključio te stigao na dva koša zaostatka, ali turska momčad uspjela je održavati barem minimalno vodstvo. Uoči posljednjih deset minuta Cedevita smanjila je zaostatak na samo pola koša (62:61).

Nažalost, u posljednjoj četvrtini Fenerbahče je nakon samo tri i pol minute pobjegao na deset koševa prednosti (75:65). U nastavku susreta turska momčad održavala je prednost. Cedevita se u jednom trenutku približila na pet koševa zaostatka, ali nije imala snage za preokret.

Najbolji u zagrebačkim redovima bili su Miro Bilan i James White sa po 13 koševa, a Fenerbahče je predvodio Luigi Datome s 19 koševa.

Nakon pet odigranih utakmica Cedevita je na omjeru 2-3, a u sljedećem kolu 2. dočekuje Panathinaikos.