Danci bez polufinala

Poznati su i polufinalisti iz Skupine 2 Europskog prvenstva u Poljskoj, a u borbu za medalje ići će Španjolska i Njemačka.

Španjolci su u posljednjem kolu očekivano slavili protiv Rusije s 25:23 te tako osvojili prvo mjesto u skupini. No, Španjolci su se ipak namučili s Rusima. Rusija je na poluvremenu vodila s 12:11, no već u 35. minuti Španjolska je preuzela vodstvo, koje više nije ispustila do kraja utakmice.

Najzaslužniji za slavlje Španjolaca bio je Valero Rivera s 11 pogodaka, a Ruse je predvodio Timur Dibirov s pet pogodaka.

U izravnom okršaju za plasman u polufinale Njemačka je s 25:23 pobijedila aktualne europske viceprvake Dance. Bio je to izjednačen dvoboj, koji je odlučen tek u posljednjim minutama. Danci su sedam i pol minuta prije kraja vodili s 23:21, ali nakon toga uslijedio je preokret Njemačke, koja je do kraja dvoboja zaključala prilaze svojim vratima i serijom 4:0 na kraju ostvarila važnu pobjedu.

Njemačku je predvodio Steffen Fäth sa šest pogodaka, a Dance Mikkel Hansen sa sedam.

U dvoboju bez većeg značaja Švedska je s 22:14 bila bolja od Mađarske.