Novi poraz Cibone u produžetku

Košarkaši Cibone doživjeli su treći poraz u drugom krugu FIBA Europa kupa, ali su zadržali izglede za osminu finala. U petom kolu Skupine S Cibona je izgubila od litavskog Pieno Žvaigždesa nakon produžetka s 84:82 (15:24, 17:8, 25:23, 15:17, 12:10).

Cibona je izvrsno otvorila susret te je nakon prve četvrtine imala devet koševa prednosti, no u drugoj dionici Cibona postigla samo osam koševa te su Litavci vratili u susret.

U nastavku dvoboja vodila se izjednačena borba. U posljednjoj četvrtini igrači Damira Mulaomerovića lovili su prednost gostiju, a Cibona je izborila produžetak tricom Jamesa Florenca 11 sekundi prije kraja. I u dodatnih pet minuta vodila se velika borba, ali šest sekundi prije kraja Filip Krušlin nije uspio pogoditi tricu za pobjedu.

Cibonu su predvodili Krušlin s 19 koševa, osam skokova i sedam asistencija te Ante Žižić s 19 koševa i deset skokova. Najzaslužniji za slavlje Litavaca bio je Andrij Agafonov s 19 koševa i sedam skokova.

U drugom susretu u skupini rumunjska Energia slavila je kod Le Havrea 79:60. Uoči posljednjeg kola vode Le Havre i Energia s omjerom 3-2, a Cibona i Pieno Žvaigždes imaju učinak 2-3.  U posljednjem kolu, 3. veljače, Cibona gostuje kod Le Havrea, a Energia dočekujev Pieno Žvaigždes.