Norveška šokirala prvaka i ostavila nadu Hrvatskoj!

Norveška je šokirala branitelja naslova europskog prvaka i aktualnog olimpijskog i svjetskog prvaka Francusku u vjerojatno odlučujućem dvoboju za plasman u polufinale EP-a.

Francuska definitivno ispala nakon nevjerojatne predstave Hrvatske: Čudesni hrvatski rukometaši s 14 razlike u polufinale!

Norvežani su u izjednačenoj utakmici slavili s 29:24 (12:11) , čime su gotovo izbacili Francuze s EP-a, a Hrvatskoj dali malenu nadu da visokom pobjedom (plus 11) nad Poljskom u večernjoj utakmici izbori plasman među četiri najbolje momčadi kontinenta. Ako Hrvatska pobijedi Poljake s pet do 10 golova razlike, dalje idu Francuzi, a ako Hrvatska pobijedi s 11 ili više razlike dalje idu Hrvati i norvežani.

Ništa nije polazilo za rukom Nikoli Karabatiću, a Francuze je u igri držao Daniel Narcisse, no to nije bilo dovoljno.

Utakmica je 40-ak minuta bila izjednačena. Francuska je povela sa 7:4, onda je nizom pogrešaka omogućila Norvežanima izjednačenje na 7:7, a na poluvremenu je bilo 12:11 za Norvešku.

Francuzi su u drugom poluvremenu hvatali minimalan zaostatak, a golom Karabatića za 16:16 u 38. minuti zadnji put su uspjeli izjednačiti. U 43. minuti Myrhol je pogodio za 20:17, a u 53. minuti Tonnesen izdaleka pogađa za dotad najvećih plus pet (26:21).

Ključne stvari dogodile su se pet minuta prije kraja - Porte radi prekršaj u napadu, Sagosen onda pogađa za 27:22, na drugoj strani slijedi Kounkoudom promašeni zicer, a potom Sagosen zapečaćuje sudbinu prvaka golom za 28:22 četiri i pol minute prije kraja!

Norvežane su predvodili Kent Tonnesen sa šest i Kristian Bjornsen s pet golova, a Ole Erevik skupio je 13 obrana. Kod Francuske, aktualnih europskih, svjetskih i olimpijskih prvaka, Daniel Narcisse zabio je sedam, Michael Guigou pet, a Nikola karabatić tri pogotka. Thierry Omeyer  je imao 10 obrana, od čega samo jednu u drugom poluvremenu.

U susretu bez natjecateljskog značaja Bjelorusija je svladala Makedoniju sa 30:29.