Warriorsi nadigrali Spurse u derbiju NBA lige

Golden State Warriorsi na sve su moguće načine nadigrali San Antonio Spurse u derbiju NBA lige pobijedivši ih 120:90. Warriorsi su tako ostvarili 39. uzastopnu pobjedu na domaćem terenu zaustavivši niz Spursa od 13 pobjeda zaredom.

Warriorsi, aktualni prvaci, u utakmicu su ušli sa skorom 40-4, a Spursi, koji su naslov osvojili pretprošle godine, jedini su im se u ligi uspjeli približiti sa skorom 38-6. No iako je utakmica dobila pridjev derbi bila je sva samo ne to.

Stephen Curry i društvo uništili su Spurse što se moglo vidjeti već na poluvremenu kad je rezultat bio 62:47. Najefikasniji kod pobjednika bio je kao i uvijek Curry s 37 koševa, a uz njega čak pet igrača Golden Statea imalo je dvocifreni broj poena. Livingston i Rush ubacili s 13 i Speighs s 12 poena bili su neki od njih.

Bez obzira na uspjeh cijele momčadi na kraju su svi opet pričali samo o Crurryju koji je osam minuta prije kraja postigao 1400. dalekometni koš u karijeri za 20 koševa prednosti svoje momčadi.

Hezonja pet koševa u porazu Magica

Orlando Magic je nakon produžetka izgubio kod Memphis Grizzliesa sa 108:102, a Mario Hezonja je odigrao nešto manje od osam minuta i postigao pet koševa i ugrabio tri skoka.

Memphis je stigao do pobjede na krilima Jeffa Greena koji je postigao 30 koševa, a pobjedu je donio Mike Conley postigavši oba slobodna bacanja 15,9 sekundi do kraja produžetka. Grizzliesi su mogli utakmicu odlučiti i prije, ali je realizirao samo četiri od osam slobodnih bacanja u produžetku. Magic su predvodili Tobias Harris, Nikola Vučević i Evan Fournier sa po 16 koševa. Orlandu je ovo šesti uzastopni poraz i deseti u posljednjih 11 utakmica.

Rudež nije igrao u porazu Minnesote kod Cavsa

Cleveland Cavaliersi pobijedili su Minnesota Timberwolvese sa 114:107, a LeBron James je zabio 25 koševa predvodeći šest igrača Cavsa koji su imali dvoznamenkasti učinak. Damjan Rudež nije igrao za Timberwolvese.

Cavaliersi su se mučili s Timberwolvesima prije nego su pred kraj treće četvrtine dobili zamah koji se nastavio i u posljednjoj četvrtini, ali su ipak imali problema s Minnesotom koja je smanjila razliku od 15 koševa na 94:91. No, tada je Tristan Thompson postigao sedam uzastopnih koševa, a Matthew Dellavedova tricu za vodstvo Clevelanda od 104:91.

Thompson je utakmicu završio s 19 koševa i 12 skokova, a Dellavedova s 18. Karl-Anthony Towns predvodio je  Minnesotu s 26 koševa i 11 skokova.

Rezultati utakmica NBA lige:

Chicago Bulls - Miami Heat                       84:89
Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves    114:107
Washington Wizards - Boston Celtics              91:116
Memphis Grizzlies - Orlando Magic               108:102 (produžetak)
New Orleans Pelicans - Houston Rockets          111:112
Denver Nuggets - Atlanta Hawks                  105:119
Utah Jazz - Detroit Pistons                      92:95
Sacramento Kings - Charlotte Hornets            129:128 (produžetak)

4. Denver 17 28 .378 15 1/2
5. Minnesota 14 32 .304 19