Cedevita deklasirala Tajfun, Cibona poražena u Laktašima

U 21. kolu regionalne ABA lige Cedevita je pobijedila Tajfun sa 94:61 (28:15, 21:16, 22.17, 23:13), a Cibona je u Laktašima poražena od Igokee 68:57 (14:17, 15:8, 20:14, 19:18), što joj je 12. poraz sezone.

Cibosi su dobro počeli, nakon trice Gospića u petoj minuti poveli su 6:12, a prvu četvrtinu dobili su 14:17. Nakon samo dva koša sveukupno u prve četiri minute druge četvrtine Pešaković i Katnić su prvi put doveli domaćina u vodstvo (20:17) sredinom druge dionice, a niz 17-0 (od 12:17) Igokee zaključio je Krstić tricom za 29:17.

Vukovi su ostali bez poena punih osam minuta, tek je trica Rozića za 29:20 pokazala da se još sjećaju gdje je koš. Održavali su domaćini od tada uspješno prednost na između pet i 15 poena, da bi tek trica Siriščevića u 33. minuti za 51:50 donijela ozbiljnu prijetnju sa strane gostiju. No uslijedilo je šest uzastopnih poena Komatine (57:51), što je održalo Igokeu na rezultatskoj distanci, a do kraja Zagrepčani nisu više ozbiljno zaprijetili.

Najbolji kod pobjednika bio je Radivojević sa 16 koševa, a kod Cibone Žižić s 13 poena i 12 skokova.

Cedevita je u dvoboju s Tajfunom od početka nametnula svoj ritam, nakon trice Whitea u četvrtoj minuti povela je s 13:2, a na kraju prve četvrtine bilo je 28:15. Od tada pa do kraja dvoboja prednost momčadi Veljka Mršića u niti jednom trenutku nije pala ispod 15-ak poena razlike.

Najbolji kod pobjednika bio je Miro Bilan s 15 koševa, devet skokova i pet asistencija, a po 13 su zabili Pullen i Mazalin. U redovima Tajfuna 13 koševa i pet skokova ostvario je Žimić.

Zadar je u subotu poražen u Ljubljani od Union Olimpije 76-84.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 40 bodova ispred Cedevite (37), Crvene zvezde (35) i Mega Leksa (35).