Rakitićeva Barca svladala Čopovu Malagu

Nogometaši Barcelone u subotu su u 21. kolu španjolskog prvenstva na gostovanju kod Malage pobijedili sa 2:1 i tako su preuzeli vrh ljestvice.

Barca je povela već u drugoj minuti golom Munira, da bi izjednačenje Malagi donio Juanpi u 32. Pobjedu Barceloni donio je Lionel Messi prekrasnim volejem u 51. minuti.

Ivan Rakitić je igrao za Barcu od 56. minute, a u 87. je asistirao Messiju, čiji je udarac zaustavio vratar Malage.

Duje Čop je u dresu Malage igrao do 80. minute i bio je u nekoliko izglednih sistuacija. Prvo je u 10. minuti zaprijetio glavom. U 36. njegov pokušaj glavom zamalo je prošao pored gola, a u 41. minuti dobro je pucao sa 15 metara iskosa, ali je vratar Barce bio na mjestu. Još jednom se vratar gostiju ispriječio nakon što je Čop pucao desnom nogom u 73. minuti.

U 21. kolu španjolskog nogometnog prvenstva u subotu je Granada, čiji je pričuvni vratar bivši Dinamovac Ivan Kelava, na svom terenu pobijedila Getafe sa 3:2, te je pobjegla iz zone ispadanja.

Nakon prvog poluvremena Granada je vodila 2:0 pogocima Frana Rica (27) i Youssefa El Arabija (36). No, u drugom dijelu Getafe je u razmaku od dvije minute stigao do izjednačenja. Strijelci su bili Stefan Ščepović u 71. i Moi Gomez u 73. minuti. Ipak, u 77. minuti  Ruben Rochina donosi pobjedu Granadi.

Dan ranije, u prvoj utakmici 21. kola, Sporting iz Gijona je na svom terenu svladao Real Sociedad sa 5-1. Sporting su ka prvoj pobjedi, nakon što je u posljednjih šest kola osvojio samo bod, poveli Carlos Carmona (1) i Dani Ndi (9), a nakon što je Carlos Vela (37) smanjio na 2:1, preostala tri pogotka postigao je Antonio Sanabria (44, 53, 81). Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je za Sporting od 75. minute, te je asistirao Sanabriji za posljednji gol na utakmici.

U nedjelju Atletico Madrid dočekuje Sevillu, a Real Madrid gostuje kod Betisa.