Ludi preokreti, devet pogodaka i pobjeda Liverpoola

U prvoj utakmici 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je slavio na gostovanju kod Norwicha s 4:5 nakon što je domaća momčad vodila 3:1, a gosti do pobjede stigli pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je poveo u 18. minuti pogotkom Brazilca Firmina, da bi do kraja poluvremena domaći došli do vodstva golovima Mbokanija u 29. i Naismitha u 41. minuti. Hoolahan je u 54. minuti povećao vodstvo Norwicha na 3:1, nakon čega je uslijedila velika Liverpoolova serija od tri pogotka. Na 3:2 smanjio je Henderson u 55. minuti, izjednačio je Firmino u 63. minuti, a goste je do drugog vodstva doveo Milner u 75. minuti.

Kad se činilo izvjesnim da će utakmica završiti pobjedom momčadi Juergena Kloppa, u drugoj minuti sučevog vremena Bassong je izjednačio na 4:4. No, 'crveni' su ipak otišli iz Norwicha s punim plijenom zahvaljujući Adamu Lallani koji je iskoristio nespretnost domaće obrane i udarcem s desetak metara u 95. minuti svladao vratara Rudda za konačnih 4:5.

Za Norwich je debitirao i odigrao cijelu utakmicu donedavni desni bočni zagrebačkog Dinama Portugalac Ivo Pinto, dok Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za momčad Liverpoola. Liverpool se ovom pobjedom privremeno probio na sedmo mjesto Premiershipa s 34 boda, dok je Norwich s 23 boda ostao na 16. mjestu.

Manchester United je na svom terenu izgubio od Southamptona sa  0:1.

Nakon prošlotjednog trijumfa protiv Liverpoola navijači Manchester Uniteda vjerojatno su se ponadali da slijede bolji dani, ali ubrzo je stigao "hladan tuš", poraz od  Southamptona  0:1. Strijelac pobjedničkog gola za "svece" bio je  Charlie Austin u 87. minuti.

Svi se pitaju kada će Leicester posustati, ali "lisice" se ne daju. Kod kuće su svladali Stoke sa 3:0 pogocima Drinkwatera (42), Vardyja (66) i Leonarda Ulloae (87), te su se izdvojili na vrhu ljestvice sa 47 bodova.