EP, rukomet: Hrvatska fantastična i protiv Makedonije

U prvom susretu drugog kruga Europskog prvenstva u Poljskoj, hrvatski rukometaši su u dvoboju, koji su morali pobijediti, u Krakowu u potpunosti nadigrali Makedoniju s 34:24. Hrvatska je tako zadržala izglede za plasman u polufinale

Hrvatska je baš kao i protiv Islanda sjajno ušla u susret. Izabranici Željka Babića su već nakon deset minuta vodili sa 7:1 usmjerivši utakmicu prema hrvatskoj pobjedi i osvajanju važnih bodova u borbi za polufinale.

Krajem prvog dijela i početkom drugog poluvremena dolazi do malog pada u hrvatskoj igri i Makedonci su se približili na samo tri pogotka zaostatka (17:14). No, uslijedio je novi nalet Hrvatske koja je polovicom drugog dijela povela s deset pogodaka prednosti (28:18). Posljednjih deset minuta Hrvatska je igrala s rezervnim igračima, ali to se nije osjetilo na rezultatu, te je na kraju slavila s 34:24.

Izbornik Babić koristio je gotovo sve igrače, a svoju priliku najbolje je iskoristio Ivan Slišković, koji je u razdoblju od 45. Do 58. minute postigao šest uzastopnih pogodaka za Hrvatsku. Marino Marić i Manuel Štrlek dodali su po pet pogodaka, a Mirko Alilović sakupio je 11 obrana.

Kod Makedonaca, koje vodi hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, najbolji su bili Dejan Manaskov sa sedam pogodak i Filip Kuzmanovski s četiri. Najbolji makedonski igrač Kiril Lazarov proveo je većinu utakmice na klupi nakon što mu je Alilović obranio prva četiri pokušaja.

Novi ispit, možda i ključni u borbi za polufinale, hrvatski rukometaši imat će u subotu protiv Francuske.

Na ljestvici vode Poljska, Norveška, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Poljaci i Norvežani imaju susret manje. Na začelju su Makedonija i Bjelorusija bez bodova.

1. HRVATSKA  3 3 0 1 92-79 4
2. Francuska  3 2 0 1 89-78 4
3. Poljska        2 2 0 0 55-48 4
4. Norveška 2 2 0 0 63-58 4
5. Makedonija 3 0 0 3 70-88 0
6. Bjelorusija    3 0 0 3 71-90 0