Francuzi deklasirali Bjeloruse

Rukometaši Francuske deklasirali su Bjelorusiju na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Poljskoj. Aktualni olimpijski, svjetski i europski prvaci slavili su u prvom kolu skupine 1, u kojoj igra i Hrvatska, s uvjerljivih 34:23.

Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili već u prvom poluvremenu kojeg su dobili s nevjerojatnih 20:5. Bjeloruse može utješiti kako su u drugom poluvremenu bili bolji i taj dio igre dobili su s 18:14 i tako barem malo ublažili poraz.

Francusku su do pobjede predvodili Nikola Karabatić s devet pogodaka te Theo Derot i Nedim Remili sa po pet. Izvrsni su bili i vratari Thierry Omeyer s deset obrana i Vincent Gerard s devet. Kod Bjelorusa najbolji je bio Aleksej Kadkevič s devet pogodaka.

U drugom susretu iz skupine 1 večeras se sastaju Hrvatska i Makedonija, a u petak Poljska i Norveška.