Medvjedi izgubili kod izravnog konkurenta za doigravanje

Hokejaši Medveščaka izgubili su možda ključni dvoboj za plasman u doigravanje KHL-a. U gostima kod izravnog konkurenta Slovana iz Bratslave Medvjedi su izgubili su s 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Medveščaku je za zadržavanje nade za plasman u doigravanje trebala pobjeda kod Slovana. S tri boda Medvjedi bi preskočili Slovake na osmom mjestu s bodom više, ali i utakmicom više. No, to se nažalost nije dogodilo.

Domaći hokejaši poveli su u 15. minuti kada je Tomas Kundratek iskoristio igrača više, no 1:45 minuta prije kraja prve trećine Gilbert Brule uspio je izjednačiti. Medveščak je poveo na samom otvaranju posljednje trećine, odnosno u sedmoj sekundi pogotkom Radeka Smolenaka, no Medvjedi nisu uspjeli zadržati vodstvo. Prvo je u 52. minuti Rok Tičar izjednačio na 2:2, a zatim je 58 sekundi prije kraja zabio Vaclav Nedorost i tako uništio sve nade Medveščaka.

Medvjedi su tako ostali na devetom mjestu Zapadne konferencije, ali im Slovan bježi pet bodova i ima utakmicu manje. Do kraja ligaškog dijela natjecanja Medveščak ima još šest gostovanja.