Srbi prvi finalisti

Vaterpolisti Srbije prvi su finalisti Europskog prvenstva, koje se održava u Beogradu. Srbi su u prvom polufinalu nadigrali Grčku s uvjerljivih 13:7 (4:3, 2:0, 4:1, 3:3). U drugom polufinalu u četvrtak igrat će Crna Gora i Mađarska.

Grci su jedino vodstvo imali na samom početku utakmice povevši s 1:0. Nakon toga Srbija je preuzela vodstvo. Pogodak za pogotkom igralo se do sedme minute, a tada Srbija radi seriju 3:0 i minutu prije odmora bježi na 6:3.

Uslijedila je treća četvrtina u kojoj je Srbija slomila otpor Grka te je uoči posljednjih osam minuta imala šest pogodaka prednosti. Do kraja susreta mirno je održavala prednost te s lakoćom izborila subotnji finale.

Najbolji u srpskim redovima bili su Duško Pijetlović i Filip Filipović sa po tri pogotka, a Grčku su predvodili Alexandros Evgenios Gounas i Angelos Vlachopoulos sa po dva pogotka.

Nakon poraza u četvrtfinalu od Mađarske, hrvatske vaterpoliste u četvrtak očekuje dvoboj protiv Talijana u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.