Đoković, Federer i Serena uvjerljivi, ispala Kvitova

Trećeg dana Australian Opena branitelji naslova Novak Đoković i Serena Williams bili su uvjerljivi u drugom kolu.

Đoković je sa 6:1, 6:2 i 7:6 (3) slavio protiv Francuza Quentina Halysa, a uspješan je bio i Roger Federer koji je sa 6:3, 7:5 i 6:1 bio bolji od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova.

Serena Williams nadigrala je Su-Wei Hsieh s Tajvana sa 6:1 i 6:2. Uspješne su bile i četvrta i peta nositeljica, odnosno Agnieszka Radwanska i Marija Šarapova. Agnieszka Radwanska je sa 6:4 i 6:2 slavila protiv Kanađanke Eugenie Bouchard, a Šarapova je sa 6:2 i 6:1 pobijedila Bjeloruskinju Aliaksandru Sasnovič.

Najveće iznenađenje dana priredila je Australka Daria Gavrilova, koja je sa 6:4 i 6:4 izbacila šestu nositeljicu Čehinju Petru Kvitovu. Svoj nastup završila je i 23. nositeljica Ruskinja Svetlana Kuznjecova, koja je sa 6:1 i 7:5 izgubila od Ukrajinke Katerine Bondarenko.

Rezultati susreta 2. kola:

TENISAČI
Federico Delbonis (Arg) - Renzo Olivo (Arg) 7:6 (5), 3:6, 6:7 (3), 7:5, 6:2;
Kei Nishikori (Jap/7) - Austin Krajicek (SAD) 6:3, 7:6 (5), 6:3;
Roger Federer (Švi/3) - Aleksandr Dolgopolov (Ukr) 6:3, 7:5, 6:1;
Dominic Thiem (Aut/19) - Nicolas Almagro (Špa) 6:3, 6:1, 6:3;
David Goffin (Bje/15) - Damir Džumhur (BiH) 6:4, 0:6, 6:4, 6:2;
MARIN ČILIĆ (HRV/12) - Albert Ramos (Špa) 6:4, 6:3, 7:6 (4);
Roberto Bautista (Špa/24) - Dušan Lajović (Srb) 4:6, 6:2, 4:6, 6:2, 6:1;
Tomaš Berdych (Češ/6) - Mirza Bašić (BiH) 6:4, 6:0, 6:3;
Gilles Simon (Fra/14) - Jevgenij Donskoj (Rus) 6:3, 5:7, 7:6 (1), 4:6, 7:5;
Guillermo Garcia-Lopez (Špa) - Daniel Brands (Njem) 4:6, 6:1, 7:6 (0), 6:3;
Grigor Dimitrov (Bol/27) - Marco Trungelliti (Arg) 6:3, 4:6, 6:2, 7:5;
Jo-Wilfried Tsonga (Fra/9) - Omar Jasika (Aus) 7:5, 6:1, 6:4;
Nick Kyrgios (Aus/29) - Pablo Cuevas (Uru) 6:4, 7:5, 7:6 (2);
Pierre-Hugues Herbert (Fra) - Noah Rubin (SAD) 6:3, 6:4, 6:0;
Novak Đoković (Srb/1) - Quentin Halys (Fra) 6:1, 6:2, 7:6 (3);
Andreas Seppi (Ita/28) - Denis Kudla (SAD) 7:5, 6:4, 6:4;

TENISAČICE
Serena Williams (SAD/1) - Su-Wei Hsieh (Tajvn) 6:1, 6:2;
Darja Kasatkina (Rus) - ANA KONJUH (HRV) 6:4, 6:3;
Belinda Bencic (Švi/12) - Timea Babos (Mađ) 6:3, 6:3;
Katerina Bondarenko (Ukr) - Svetlana Kuznjecova (Rus/23) 6:1, 7:5;
Lauren Davis (SAD) - Magdalena Rybarikova (Slk) 7:6 (7), predaja;
Marija Šarapova (Rus/5) - Aliaksandra Sasnovič (Bje) 6:2, 6:1;
Anna-Lena Friedsam (Njem) - Wang Qiang (Kina) 6:3, 6:4;
Roberta Vinci (Ita/13) - Irina Falconi (SAD) 6:2, 6:3;
Carla Suarez (Špa/10) - Maria Sakkari (Grč) 6:7 (5), 6:2, 6:2;
Margarita Gasparjan (Rus) - Kurumi Nara (Jap) 6:4, 6:4;
Julija Putinceva (Kaz) - Han Xinyun (Kina) 6:3, 6:1;
Kristina Mladenovic (Fra/28) - Nicole Gibbs (SAD) 6:1, 7:6 (4);
Agnieszka Radwanska (Polj/4) - Eugenie Bouchard (Kan) 6:4, 6:2;
Elisaveta Kuličkova (Rus) - Monica Niculescu (Rum) 6:4, 2:6, 6:4;
Daria Gavrilova (Aus) - Petra Kvitova (Češ/6) 6:4, 6:4;
Monica Puig (Prt) - Kristina Pliškova (Češ) 4:6, 7:6 (6), 9:7