EP, rukomet: Španjolci iščupali bod protiv Slovenije

Na Europskom rukometnom prvenstvu u Poljskoj odigrani su dvoboji drugog kola u skupinama C i D.

Slovenija je protiv Španjolske bila vrlo blizu prvoj pobjedi u skupini C, ali su na kraju osvojili samo bod, odnosno remizirali 24:24. Slovenci su vodili veći dio susreta, minutu prije kraja imali su vodstvo 24:23 i napad, ali pola minute prije kraja izgubili su loptu i Španjolci su iz kontre uspjeli izjednačiti. Slovenija je imala posljednji napad, ali nije uspjela postići pogodak za pobjedu.

U drugom susretu u skupini Njemačka je pobijedila Švedsku s 27:26 te tako stigla do prve pobjede. Skupinu predvode Španjolci s tri boda.

U skupini D Danska je ostvarila drugu pobjedu slavivši protiv Crne Gore s 30:28, a Rusija je s 27:26 bila bolja od Mađarske.