Novi poraz Netsa, Pistonsi iznenadili Warriorse

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović upisao je sedam poena u porazu svojih Brooklyn Netsa kod Atlante (86:114), dok je Detroit iznenadio vodeći Golden State sa 113:95.

Hawksi su na svom parketu slavili protiv Netsa 114:86, a u teškom porazu Bogdanović je imao učinak od sedam poena za 21 minutu igre (šut 3-8, trice 0-3,) uz dvije asistencije i jedan skok. Netsi su čak vodili sa sedam poena razlike na poluvremenu, ali su se raspali u trećoj četvrtini i doživjeli težak poraz.

Atlantu je s 21 poenom predvodio Paul Millsap koji je u dvoboju s Netsima prešao 10.000 poena u karijeri. U pobjedničkoj momčadi iskazao se i Dennis Schroder s 15 poena i deset asistencija.  Kod Brooklyna je bolji od ostalih bio Taddeus Young (18).

Detroit Pistonsi su nanijeli Golden Stateu tek četvrti poraz u sezoni, a drugi u zadnje tri utakmice. Raspoložene domaćine do pobjede su predvodili Reggie Jackson (20), Kentavious Caldwell-Pope (20) i Andre Drummond (14 poena, 21 skok).

Detroit je imao šestoricu igrača s više od deset poena, Warriorsi samo trojicu, od kojih je najbolji bio Stephen Curry čijih čak 38 poena ipak nije spasilo Golden State.

Philadelphia je konačno uspjela doći do pete pobjede u sezoni porazivši s uvjerljivih 114:-89 Portland. U najefikasnijoj utakmici večeri Boston je u gostima dobio Washington 119:117 i to košem Jaea Crowdera četiri sekunde prije kraja.

Memphis je slavio protiv New York Knicksa 103:95 zahvaljujući čak 37 poena Španjolca Marca Gasola.

4. Denver        15 25 .375 13 1/2
5. Minnesota     12 29 .293 17