Ždrijeb u Melbourneu: Čilić na Ćorića u drugom kolu

Rano jutros po hrvatskom vremenu u Melbourne Parku je održan ždrijeb prvog teniskog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena, kojim je određeno da se hrvatski tenisači Marin Čilić i Borna Ćorić mogu sastati već u drugome kolu.

Čilić je postavljen kao 12. nositelj, a za suparnika u prvom kolu imat će Nizozemca Thiema de Bakkera, dok je nepostavljenom Ćoriću protivnik u prvoj rundi iskusni Španjolac Albert Ramos-Vinolas. Uspiju li obojica pobijediti u tim dvobojima, hrvatski muški tenis će imati zajamčenog predstavnika u trećem kolu, jer će se Čilić i Ćorić međusobno boriti za to mjesto.

Osim njih dvojice, od hrvatskih predstavnika su u turniru još i Ivo Karlović te Ivan Dodig, a i oni su u gornjem dijelu ždrijeba s Novakom Đokovićem i Rogerom Federerom. Dodig bi se već u drugome kolu mogao namjeriti na prvog nositelja Đokovića, ako u prvome kolu svlada 19-godišnjeg Francuza Quentina Halysa, a srpski tenisač svlada Korejca Hyeona Chunga.

Ivo Karlović je 22. nositelj ovogodišnjeg Australian Opena, a ždrijeb mu je za suparnika u prvome kolu dodijelio Argentinca Federica Delbonisa.

U glavnom turniru tenisačica našle su se tri hrvatske predstavnice. Ana Konjuh će igrati protiv Poljakinje Urzsule Radwanske, a nalazi se u gornjem dijelu ždrijeba, gdje je put u trećem kolu vodi na najbolju svjetsku tenisačicu, Amerikanku Serenu Williams.

Mirjana Lučić-Baroni
borit će se u prvom kolu protiv Belgijke Kirsten Flipkens, dok Osječanka Donna Vekić čeka završetak kvalifikacija kako bi saznala ime suparnice.

Glavni turnir na Australian Openu započinje u ponedjeljak, 17. siječnja, u ranim jutarnjim satima po hrvatskom vremenu. Braniteljica naslova je Serena Williams, dok u konkurenciji tenisača naslov brani Novak Đoković. Turnir će završiti u nedjelju, 30. siječnja, finalom tenisača.

AUSTRALIAN OPEN, tenisači - 1. kolo:

Novak Đoković (Srb/N.1) - Hyeon Chung (Kor)
Quentin Halys (Fra) - IVAN DODIG (HRV)
Filip Krajinović (Srb) - Denis Kudla (SAD)
Tejmuraz Gabašvili (Rus) - Andreas Seppi (Ita/N.28)
IVO KARLOVIĆ (HRV/N.22) - Federico Delbonis (Arg)
Jiri Vesely (Češ) - kvalifikant
Jevgenij Donskoj (Rus) - Inigo Cervantes (Špa)
Vašek Pospišil (Kan) - Gilles Simon (Fra/N.14)
Jo-Wilfried Tsonga (Fra/N.9) - Marcos Baghdatis (Cip)
Omar Jasika (Aus) - Ilja Marčenko (Ukr)
Pablo Andujar (Špa) - kvalifikant
Noah Rubin (SAD) - Benoit Paire (Fra/N.17)
Guillermo Garcia-Lopez (Špa/N.26) - Paul-Henri Mathieu (Fra)
Victor Estrella Burgos (Dom) - kvalifikant
Austin Krajicek (SAD) - kvalifikant
Philipp Kohlschreiber (Njem) - Kei Nishikori (Jap/N.7)
Roger Federer (Švi/N.3) - Nikoloz Basilašvili (Gru)
Ričardas Berankis (Lit) - Aleksandr Dolgopolov (Ukr)
kvalifikant - kvalifikant
Paolo Lorenzi (Ita) - Grigor Dimitrov (Bug/N.27)
Dominic Thiem (Aut/N.19) - Leonardo Mayer (Arg)
Julien Benneteau (Fra) - Nicolas Almagro (Špa)
Kyle Edmund (VB) - Damir Džumhur (BiH)
Sergij Stahovskij (Ukr) - David Goffin (Bel/N.15)
MARIN ČILIĆ (HRV/N.12) - Thiemo de Bakker (Niz)
Albert Ramos-Vinolas (Špa) - BORNA ĆORIĆ (HRV)
Dušan Lajović (Srb) - Sam Querrey (SAD)
Martin Kližan (Slk) - Roberto Bautista Agut (Špa/N.24)
Nick Kyrgios (Aus/N.9) - Pablo Carreno Busta (Špa)
Yoshihito Nishioka (Jap) - Pablo Cuevas (Uru)
Robin Haase (Niz) - kvalifikant
Yuki Bhambri (Ind) - Tomaš Berdych (Češ/N.6)
Rafael Nadal (Špa/N.5) - Fernando Verdasco (Špa)
Benjamin Becker (Njem) - Dudi Sela (Izr)
kvalifikant - Andrej Kuznjecov (Rus)
Ernests Gulbis (Lat) - Jeremy Chardy (Fra/N.30)
Gael Monfils (Fra/N.23) - kvalifikant
Marco Cecchinato (Ita) - Nicolas Mahut (Fra)
kvalifikant - kvalifikant
Rajeev Ram (SAD) - Kevin Anderson (JAR/N.11)
Miloš Raonić (Kan/N.13) - Lucas Pouille (Fra)
Malek Jaziri (Tun) - Tommy Robredo (Špa)
Daniel Gimeno-Traver (Špa) - kvalifikant
Daniel Munoz de la Nava (Špa) - Viktor Troicki (Srb/N.21)
Jack Sock (SAD/N.25) - kvalifikant
Taro Daniel (Jap) - Lukaš Rosol (Češ)
kvalifikant - kvalifikant
Dmitrij Tursunov (Rus) - Stan Wawrinka (Švi/N.4)
David Ferrer (Špa/N.8) - kvalifikant
James Duckworth (Aus) - Lleyton Hewitt (Aus)
Thomaz Bellucci (Bra) - Jordan Thompson (Aus)
Aljaž Bedene (VB) - Steve Johnson (SAD/N.31)
Feliciano Lopez (Špa/N.18) - kvalifikant
Steve Darcis (Bel) - Guido Pella (Arg)
Matthew Ebden (Aus) - Marcel Granollers (Špa)
Jerzy Janowicz (Polj) - John Isner (SAD/N.10)
Bernard Tomić (Aus/N.16) - Denis Istomin (Uzb)
Simone Bolelli (Ita) - Brian Baker (SAD)
John Millman (Aus) - Diego Schwartzman (Arg)
Gilles Muller (Luk) - Fabio Fognini (Ita/N.20)
Joao Sousa (Por/N.32) - Mihail Kukuškin (Kaz)
Santiago Giraldo (Kol) - Donald Young (SAD)
Adrian Mannarino (Fra) - Sam Groth (Aus)
Alexander Zverev (Njem) - Andy Murray (VB/N.2)

AUSTRALIAN OPEN, tenisačice - 1. kolo:

Serena Williams (SAD/N.1) - Camila Giorgi (Ita)
Hsieh Su-Wei (Tjv) - Jelena Ostapenko (Lat)
Urszula Radwanska (Polj) - ANA KONJUH (HRV)
Darija Kasatkina (Rus) - Anna Karolina Schmiedlova (Slk/N.27)
Sara Errani (Ita/N.17) - Margarita Gasparjan (Rus)
Kurumi Nara (Jap) - Oceane Dodin (Fra)
Mariana Duque-Marino (Kol) - Han Xinyun (Kina)
Julija Putinceva (Kaz) - Caroline Wozniacki (Dan/N.16)
Belinda Benčić (Švi/N.12) - Alison Riske (SAD)
Heather Watson (VB) - Timea Babos (Mađ)
Ajla Tomljanović (Aus) - Katerina Bondarenko (Ukr)
Daniela Hantuchova (Slk) - Svjetlana Kuznjecova (Rus/N.23)
Anastazija Pavljučenkova (Rus/N.26) - Lauren Davis (SAD)
Magdalena Rybarikova (Slk) - Yanina Wickmayer (Bel)
Aljaksandra Sasnovič (Bje) - Jevgenija Rodina (Rus)
Nao Hibino (Jap) - Marija Šarapova (Rus/N.5)
Agnieszka Radwanska (Polj/N.4) - Christina McHale (SAD)
Eugenie Bouchard (Kan) - Aleksandra Krunić (Srb)
Magda Linette (Polj) - Monica Puig (Pur)
kvalifikantica - Samantha Stosur (Aus/N.25)
Sloane Stephens (SAD/N.24) - kvalifikantica
Lourdes Dominguez Lino (Špa) - Anna-Lena Friedsam (Njem)
Anna Tatishvili (SAD) - Irina Falconi (SAD)
kvalifikantica - Roberta Vinci (Ita/N.13)
Carla Suarez Navarro (Špa /N.10) - kvalifikantica
kvalifikantica - kvalifikantica
Monica Niculescu (Rum) - Teliana Pereira (BRA)
Jelizaveta Kuličkova (Rus) - Andrea Petković (Njem/N.22)
Kristina Mladenović (Fra/N.28) - Dominika Cibulkova (Slk)
kvalifikantica - Klara Koukalova (Češ)
Daria Gavrilova (Aus) - Lucie Hradecka (Češ)
kvalifikantica - Petra Kvitova (Češ/N.6)
Angelique Kerber (Njem/N.7) - Misaki Doi (Jap)
Storm Sanders (Aus) - Alexandra Dulgheru (Rum)
Madison Brengle (SAD) - Coco Vandeweghe (SAD)
Johanna Larsson (Šve) - Irina-Camelia Begu (Rum/N.29)
Jelena Janković (Srb/N.19) - Polona Hercog (Slo)
Laura Siegemund (Njem) - Kiki Bertens (Niz)
Priscilla Hon (Aus) - Annika Beck (Njem)
Katerina Siniakova (Češ) - Timea Bacsinszky (Švi/N.11)
Victoria Azarenka (Bje/N.14) - Alison Van Uytvanck (Bel)
Samantha Crawford (SAD) - Danka Kovinić (CG)
kvalifikantica - DONNA VEKIĆ (HRV)
Victoria Duval (SAD) - Jelina Svitolina (Ukr/N.18)
Caroline Garcia (Fra/N.32) - Barbora Strycova (Češ)
Mona Barthel (Njem) - Vania King (SAD)
Kirsten Flipkens (Bel) - MIRJANA LUČIĆ-BARONI (HRV)
Anett Kontaveit (Est) - Garbine Muguruza (Špa/N.3)
Venus Williams (SAD/N.8) - Johanna Konta (VB)
Carina Witthoeft (Njem) - Zheng Saisai (Kina)
Bethanie Mattek-Sands (SAD) - Denisa Allertova (Češ)
Petra Četkovska (Češ) - Sabine Lisicki (Njem/N.30)
Jekaterina Makarova (Rus/N.21) - Maddison Inglis (Aus)
Tatjana Maria (Njem) - Olga Govorcova (Bje)
Andreea Mitu (Rum) - Julija Goerges (Njem)
Kimberly Birrell (Aus) - Karolina Pliškova (Češ/N.9)
Madison Keys (SAD/N.15) - Zarina Dijas (Kaz)
Cvetana Pironkova (Bug) - Yaroslava Švedova (Kaz)
kvalifikantica - Jarmila Wolfe (Aus)
Tammi Patterson (Aus) - Ana Ivanović (Srb/N.20)
Lesija Curenko (Ukr/N.31) - Varvara Lepchenko (SAD)
Lara Arruabarrena (Špa) - kvalifikantica
Bojana Jovanovski (Srb) - Alize Cornet (Fra)
kvalifikantica - Simona Halep (Rum/N.2)