Težak poraz Cedevite kod Unicaje

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz u skupini E Topa 16 Eurolige. U trećem kolu hrvatski prvak izgubio je kod španjolske Unicaje iz Malage s uvjerljivih 90:67 (27:14, 25:17, 19:19, 19:17).

Cedevita je stigla u Malagu nakon uvodnog domaćeg poraza od ruskog Lokomotiv Kubana iz Krasnodara i slavlja kod turske Darussafake, a jednak omjer pobjeda i poraza imala i španjolska momčad pa su se u hrvatskom prvaku nadali kako mogu prirediti još jedno iznenađenje.

Loše otvaranje

No, te nade su se vrlo brzo rasplinule. Domaći košarkaši su od samog početka zagospodarili parketom te su već nakon šest minuta igre pobjegli na dvoznamenkastu prednost, a pola minute prije kraja prvog dijela imali su i 16 koševa razlike.

Ni u nastavku Cedevita nije uspjela pronaći načina kako zaustaviti napade domaćina, koji su u prvih 20 minuta uspjeli postići 52 koša. Već u 15. minuti Unicaja je pobjegla na 20 koševa prednosti (39:19). Do kraja druge četvrtine španjolska momčad mirno je održavala veliku prednost da bi na odmor otišla s prednošču od 52:31.

U trećoj četvrtini zaustavljen pad

Tek u trećoj četvrtini Cedevita je uspjela povezati konce svoje igre te je barem spriječila da doživi i još teži poraz. Unicaja je mirno održavala prednost od 20-ak koševa razlike za konačnih 23 koša razlike.

Najbolji u redovima Cedevite bili su Luka Babić s 24 koša, a Jacob Pullen dodao je 16. Igrači iz Malage uspjeli su u potpunosti zaustaviti Miru Bilana, koji je susret završio sa samo četiri koša. Domaću momčad predvodio je Mindaugas Kuzminskas sa 17 koševa.

U četvrtom kolu Cedevita će ugostiti Anadolu Efes s kojim su u prvom dijelu slavili u Istambulu te izgubili kod kuće