Remi Rome i Milana, poraz Fiorentine

U derbiju 19. kola talijanskoga prvenstva u Rimu su Roma i Milan odigrali bez pobjednika, 1:1.

Roma je povela već u četvrtoj minuti pogotkom glavom Antonia Ruedigera, a za Milan je izjednačio Juraj Kucka u 50. minuti. Ova utakmica bez pobjednika bi mogla biti posljednja možda i za oba trenera, Romina Rudya Garciju, ali i Milanova Siniša Mihajlovića, koji je čak zaradio i isključenje na utakmici.

Fiorentina je kod kuće izgubila od Lazija 1:3 te je momčad iz Firence sve dalje od vrha ljestvice.

Sva četiri gola postignuta su u sudačkim nadoknadama. Za Lazio su zabili Balde Diao Keita (45+1), Sergej Milinković-Savić (90+2) i Felipe Anderson (90+6), dok je počasni gol za Viole postigao Facundo Roncaglia (90+3).

Za Fiorentinu je cijelu utakmicu odigrao Nikola Kalinić. Milan Badelj je izašao iz igre u 60. minuti, a Ante Rebić ostao na klupi.

Carpi je kod kuće pobijedio Udinese 2:1, a za goste je Stipe Perica igrao do 58. minute.

Vodi Inter s 39 bodova ispred Napolia (38) i Fiorentine (38), Roma je ostala peta s 34, a Milan je šesti s 29.