Chennai: Ćorić preko Bedenea do prvog ATP finala!

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u finale ATP turnira u Chennaiju nakon što je pobijedio Britanca slovenskog podrijetla Aljaža Bedenea 7:6 (5), 6:7 (5), 6:3.

U maratonskom meču punom preokreta Ćorić je imao više snage i na kraju uspio iz četvrtog pokušaja ući u svoj prvi finale na ATP Touru.

Za prvi set bilo mu je potrebno 65 minuta igre i šest prilika za break, od kojih je iskoristio jednu, kao i Bedene jednu od dvije, no onu potencijalno ključnu, kod vodstva 6:5 i na suparnikovu servisu, Hrvat nije uspio pretvoriti u break. Ušlo se tako u 13. igru u kojoj je Ćorić poveo s 5-2 te kod vodstva 6-5 uspješno servirao za 7-5 i osvajanje prve dionice igre.

U drugom setu već u drugom gemu kod rezultata 1:0 45. tenisač svijeta Bedene je imao break-loptu koju je Ćorić spasio i izjednačio na 1:1, ali pritisak se nastavio i u četvrtom gemu Britanac je poveo 15:40 te iskoristio priliku za vodstvo 1:3. U sljedeća dva gema servisi su bili čvrsti, a onda je kod 2:4 u sedmome gemu Ćorić došao do 0:40 i tri break-lopte, od kojih je iskoristio treću za 3:4 i anuliranje zaostatka.

Slijedile su čvrste igre servera i novi tie-break. No ovaj put britanski Slovenac je poveo 2-5 i 2-6. Ćorić je spasio tri set-lopte, ali četvrtu nije mogao i 13. igra je nakon točno dva sata igre s 5-7 pripala protivniku.

Odlučujući set počeo je loše za Bornu koji je izgubio servis kod 1:1, ali je odmah u sljedećem gemu uzvratio. Ključnim se pokazao sedmi gem u kojem je Ćorić na svoj servis spasio pet "break-lopti", a u sljedećem gemu oduzeo Bedeneu servis bez izgubljenoga poena i završavio meč koji će pamtiti.  Tijekom susreta Ćorić je imao 17 asova, od 13 prilika za obrat iskoristio je samo četiri, ali je i njegov protivnik bio neučinkovit - 3-11.

Ćorić, 44. igrač na ATP ljestvici, sada u međusobnim ogledima vodi protiv Bedenea 2-0, pobijedio ga je prvi put u Umagu prošle godine.

Dosad je hrvatski tinejdžer bio u polufinalima u Baselu 2014. te u Dubaiju i Nici 2015., no nikada do danas nije uspio izboriti plasman u završni dvoboj nekog turnira.

Ćorića u finalu čeka Švicarac Stan Wawrinka koji je u prvom finalu sa 6:3, 6:4 nadvisio Francuza Benoita Pairea. Branitelj naslova Wawrinka je triput osvajao naslov u Chennaiju - 2011., 2014. i 2015.

Četvrti tenisač svijeta našeg je mladog igrača dobio dvaput. Lani su također igrali u Chennaiju i tada je Švicarac slavio 6:1, 6:4, a onda je poslije u Cinncinatiju Ćorić uspio osvojiti set.