Hrvatska u pripremnom ogledu bolja od Vujovićeve Slovenije

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u pripremnom susretu u Ivanić-Gradu uoči odlaska na EP reprezentaciju Slovenije, koju vodi trener PPD Zagreba Veselin Vujović, s 31:30 (15:13).

Izabranici izbornika Željka Babića vodili su većim dijelom utakmice, no Slovenci nisu posustajali i uporno su pokušavali anulirati hrvatsko vodstvo.

Već trećim pogotkom Duvnjaka u 10. minuti domaćini su poveli s 5:3, no uskoro je bilo 8:8 i onda nakon 22 minute igre 11:11. Održao nas je Luka Šebetić s dva gola, a potom su Slišković i Štrlek vratili prednost na hrvatsku stranu (15:13).

Krizan je bio i početak drugog poluvremena, pa je Zorman u 35. minuti sa sedam metara pogodio za 16:16. No samo minutu i pol kasnije Štrlek nas iz kontranapada odvodi na dotad najvećih plus tri.

Deset minuta prije kraja bilo je 24:22, a u 53. minuti Čupić je sa sedam metara bio precizan za 28:23. U 58. minuti još je bilo 31:27. Ipak, ni u završnici se gosti nisu predali i na kraju su izborili minimalan poraz 31:30.

Domagoj Duvnjak, Luka Šebetić i Manuel Štrlek su s po pet golova bili najefikasniji kod Hrvatske, a Gašper Marguč i Uroš Zorman postigli su po pet pogodaka za Sloveniju.

Hrvatska i Slovenija u subotu će odigrati još jednu utakmicu u Kopru, a potom slijedi odlazak u Poljsku. Hrvatska će prvu utakmicu igrati sljedećeg tjedna u Katowicama protiv Bjelorusije.