Cedevitin motor Pullen: Igrati u gostima je uvijek zabavno

Nakon što su u ABA ligi u ponedjeljak u Beogradu pobijedili Crvenu zvezdu, košarkaši Cedevite u drugome kola skupine E Top 16 faze Eurolige u Istanbulu su svladali Darussafaku 79:72.

Osim prve četvrtine, kada smo primili previše koševa, poslije smo stvarno bili dobri i pametni. Imali smo opet raspoloženog Pullena, a ostali igrači su dali što su trebali. Zadovoljni smo, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić.

Bila je to četvrta gostujuća pobjeda od pet pobjeda ove sezone u Euroligi, pri čemu druga u Istanbulu nakon slavlja protiv Efesa u prvom krugu natjecanja.

Očito u gostima igramo dobro u zadnje vrijeme. Na kraju smo u egal završnici uspjeli još jednu utakmicu okrenuti na našu stranu i to me čini jako zadovoljnim, dodao je Mršić.

Darussafaka je momčad koja ima višestruko veći budžet od Cedevite. Mršić je pokazao da je odlična atmosferu u svlačionici ipak vrednija: Kemija u momčadi je odlična. Dečki žive jedan za drugog, vjeruju u ovo što radimo i zasad se posložilo. No, dugo je još do kraja i treba biti čvrsto na zemlji.

Prvi strijelac Cedevite bio je Jacob Pullen. Odradili smo dobar posao i pobijedili u gostima. U Euroligi su sve momčadi dobre. Odradili smo dobar posao u pronalaženju načina da se održimo u utakmici, a u četvrtoj četvrtini smo je uspjeli odvući na našu stranu, ističe Pullen.

Cedeviti je to prva pobjeda u Top 16 fazi ikad, očito joj leže gostujući tereni. Igrati u gostima je uvijek zabavno. Publika i svi su protiv tebe. Imaš samo svoje suigrače i moraš naći način da se motiviraš, a mi smo to večeras uspjeli, dodao je Pullen.

Kapetan Miro Bilan ove sezone u Euroligi još nije odigrao utakmicu u kojoj nije zabio dvocifren broj poena.

Ovo je bila stvarno naša fantastična utakmica, u kojoj smo svih 40 minuta igrali momčadski. Bilo je teških trenutaka, no Jacob nas je izvukao. Ovo je bila njegova fantastična utakmica. U najtežim trenucima je zabio 13 ili 15 poena zaredom i održao nas u utakmici, izjavio je Bilan i dodao: Mislim da nama odgovara neka egal završnica jer nam naraste samopouzdanje. Donosimo prave odluke i pogađamo šuteve. Znamo da smo tu blizu i to nam da neko dodatno samopouzdanje.