Kalinić dvostruki asistent u pobjedi Fiorentine

Hrvatski reprezentativni napadač Nikola Kalinić bio je dvostruki asistent u 3:1 (2:0) pobjedi Fiorentine na gostovanju kod Palerma u susretu 18. kola Serie A kojom je momčad iz Firence barem privremeno zasjela na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva.

Kalinić je asistirao za prva dva gola Viola, oba u prvom poluvremenu, a oba je puta strijelac bio slovenski reprezentativac Josip Iličić u 13., odnosno 42. minuti.
Domaći su u nastavku smanjili preko Gilardina (77), ali pobjedu Fiorentine potvrdio je Blaszczykowski (90+3).

Kalinić je igrao za Fiorentinu do prve minute sudačke nadoknade, Milan Badelj je proveo čitavu utakmicu na terenu za Viole, a svih 90 minuta u dresu Palerma odradio je Mato Jajalo.

Nogometaši milanskog Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanskog nogometnog prvenstva zahvaljujući minimalnoj 1:0 pobjedi na gostovanju kod Empolija, a asistent za jedini pogodak na utakmici bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Perišić je u prvoj minuti sudačke nadoknade odlično prošao po lijevom krilu, te ubacio prizemnu loptu na peterac gdje je odlično reagirao kapetan "crno-plavih" Mauro Icardi i proslijedio loptu u mrežu.

Perišić i Marcelo Brozović odigrali su svih 90 minuta za Inter koji sada ima 39 bodova, jedan više od druge Fiorentine i tri više od trećeg Juventusa, dok je Empoli, za koji je Marko Livaja igrao od 64. minute, osmi sa 27 bodova.

Interu je ovo 12. ovosezonska prvenstvena pobjeda, a čak deveta rezultatom 1:0.

Juventus je bez Marija Mandžukića u sastavu na svom terenu rutinski svladao posljednju Veronu sa 3:0 (2:0). Strijelci za crno-bijele bili su Dybala (8), Bonucci (45) i Zaza (82).

Pogledajte pobjednički pogodak Perice za Udinese

Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za Sassuolo koji je na svom terenu odigrao 2:2 (1:2) protiv Frosinonea.

REZULTATI 18. KOLA:
Sassuolo - Frosinone 2-2 (Ajeti 22-ag, Falcinelli 74 / Dionisi 16, Ajeti 45)
Chievo - Roma 3-3 (Paloschi 44, Dainelli 58, Pepe 85 / Umar 7, Florenzi 37, Falque 71)
Palermo - Fiorentina 1-3 (Gilardino 77 / Iličić 13,42, Blaszczykowski 90+3)
Milan - Bologna 0-1 (Giaccherini 82)
Lazio - Carpi 0-0
Juventus - Verona 3-0 (Dybala 8, Bonucci 45, Zaza 82)
Udinese - Atalanta 2-1 (Thereau 22, Perica 45+2 / D'Alessandro 75)