[SAŽETAK UTAKMICE] Možda i ključni poraz Medveščaka

Hokejaši Medveščaka doživjeli su 27. poraz ove sezone u KHL-u izgubivši u Domu sportova od finskog Jokerita s 4:2. Medvjedi su tako pali na deveto mjesto Zapadne konferencije te su sve dalje od mjesta u doigravanju.

Medveščak je poveo 19 sekundi prije kraja prve trećine pogotkom Marka Katica u situaciji kada su Medvjedi imali igrača više na ledu. Nažalost, početak druge trećine donio je preokret. Prvo je u 46. sekundi nastavka Niko Kapanen izjednačio rezultat, a zatim je u 24. minuti Atte Oktamaa doveo Jokerit u vodstvo.

Tri i pol minute prije kraja druge dionice Topi Jaakola povećava prednost momčadi iz Helsinkija, a u 26. sekundi posljednje trećine Ville Lajunen iskoristio je situaciju s dva igrača više na ledu za 4:1. Do kraja susreta Medveščak je uspio samo ublažiti poraz preko Colbyja Genowaya (49).

Medveščak je sada deveti na ljestvici Zapadne konferencije sa 65 bodova, dva manje uz utakmicu više od osmog Slovana iz Bratislave koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Za dva dana Medvjedi će gostovati u Rigi kod Dinama.