Cedevita fantastičnom završnicom šokirala Zvezdu

U derbiju 18. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u euroligaškom obračunu svladali Crvenu zvezdu u Beogradu 80:79 (22:16, 12:21, 18:26, 28:16) velikim preokretom u posljednjoj četvrtini.

Igrači Veljka Mršića vrlo dobro su otvorili susret te su nakon prve četvrtine imali šest koševa prednosti. No, središnji dio susreta pripao je Zvezdi, koja je uoči posljednjih deset minuta imala 11 koševa prednosti. Cedevita se ipak nije predavala te je u posljednjoj četvrtini napravila veliki preokret.

Na krilima Jacoba Pullena i Mire Bilana polako je smanjivala prednost, a zatim je Pullen minutu i pol prije kraja pogodio tricu za vodstvo 74:73. Uzvratio je Marko Gudurić s tricom za novo vodstvo Zvezde, ali tada je i Bilan pogodio tricu za vodstvo Cedevite 77:76. Gudurić je pokušao pogoditi novu tricu, a Pullen je na ulasku u posljednju minutu pogodio polaganje za 79:76. Gudurić je ponovno preuzeo odgovornost i novom tricom izjednačio na 79:79. Cedevita je imala posljednji napad. Pullen je pet sekundi prije kraja izborio slobodna bacanja. Pogodio je prvo za 80:79, a zatim promašio drugo. Uslijedio je očajnički neuspješni pokušaj Tarencea Kinseya.

Pullen je predvodio Cedevitu s 24 koša, a Bilan je dodao 19 koševa, Najbolji u redovima Zvezde bio je Quincy Miller s 19 koševa i 11 skokova, a Maik Zirbes dodao je 17 koševa.

Cedevita je tako i u drugom međusobnom susretu ove sezone svladala Crvenu zvezdu. U listopadu je u Zagrebu slavila sa 74:72. Nakon 18 kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 15-3, a Crvena zvezda je na 13-5. Na vrhu je Budućnost sa 16 pobjeda i dva poraza.