Ćorić uspješno započeo novu sezonu

Borna Ćorić pobjednički je ušao u novu sezonu plasiravši se u osminu finala ATP turnira u indijskom gradu Chennaiju na kojem je postavljen za osmog nositelja. U prvom kolu mladi Ćorić svladao je Španjolca Marcela Granollersa sa 7:6 (5), 2:6 i 6:4 nakon dva i pol sata igre.

U prvom setu Granollers je uspio prvi oduzeti servis, no Ćorić se uspio vratiti, a zatim i slaviti u tie-breaku sa 7:5. Drugi set u potpunosti je pripao Španjolcu koji je oduzeo servis Ćoriću na početku seta i na kraju za 6:2. Ipak, u odlučujućem setu ponovno je proigrao Ćorić koji je napravio break za vodstvo od 2:1 te tu prednost održao do kraja.

Ćorić je kod vodstva od 4:2 imao priliku još jednom oduzeti servis Granollersu, ali je promašio za break i to loptu koja se činila da će ići izvan terena. Ipak, Ćoriću se to nije osvetilo, iako je imao problema prilikom servisa za meč kada je iskoristio tek četvrtu meč loptu, a u tom je gemu spašavao i jednu break loptu Granollersa.

Bio je to drugi međusobni dvoboj Ćorića i Granollersa i druga pobjeda mladog hrvatskog tenisača. Za ulazak u četvrtfinale Ćorić će igrati protiv boljeg iz američkog ogleda između Rajeeva Rama i Austina Krajiceka.

Ćorić se tako pridružio Ante Pavić koji je ostvario najveću pobjedu u karijeri svladavši Španjolca Nicolasa Almagra.