Ante Šarić "za prsa" ispred Ivana Šarića

U prostorijama Zagrebačkog šahovskog saveza odigran je tradicionalni, 53. po redu, Novogodišnji brzopotezni turnir na kojem je sudjelovalo 28 igrača iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a pobjednik je nakon 27 odigranih kola postao Ante Šarić.

Turnir je bio vrlo jakog sastava, sa čak 16 velemajstora i 5 međunarodnih majstora, a protekao je u žestokom i neizvjesnom nadmetanju naših najboljih cugeraša. Poslije pravog maratona od 27 kola po švicarskome sustavu natjecanja, u ritmu od 5 minuta po igraču za cijelu partiju, prvo su mjesto zasluženo podijelili splitski velemajstori Ante i Ivan Šarić, koji su nanizali po 19 pobjeda i 5 remija uz samo 3 poraza. Pobjednički pokal pripao je Anti Šariću jer je protiv igrača iz gornje kuće osvojio pola boda više od Ivana.

Ante je startao izvrsno, ali je sredinom turnira zapao u malu krizu, pa ga je Ivan prestigao sjajnom serijom od 13 bodova iz 14 partija. No, u finišu Ante se opet razigrao i za dlaku pobijedio ispred svog mlađeg sugrađanina.

Veliku borbu za pobjednički pokal vodili su i naši reprezentativci Hrvoje Stević i Zdenko Kožul. Kožul je imao sve u svojim rukama, ali je izgubio posljednje dvije partije od Ivana Šarića i Stevića, pa je pao na četvrto mjesto, s istim brojem bodova kao trećeplasirani Stević.

Iznenađujuće dobar plasman u vrlo jakoj konkurenciji ostvario je Zadranin Ivan Jakić diobom 13. mjesta, a veteran Mišo Cebalo nije mogao držati korak s mnogo mlađim i bržim suparnicima, pa je završio tek na pretposljednjem, 27. mjestu.