Arsenal preuzeo vrh ljestvice

U 20. kolu engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Newcastle sa 1:0, dok je Leicester protiv Bournemoutha odigrao 0:0, pa sada vodeći Topnici bježe Lisicama dva boda. Trećeplasirani  Manchester City, koji zaostaje šest bodova za Arsenalom, večeras gostuje kod iznenađujuće dobrog Watforda.

Pobjedu Arsenalu donio je Laurent Koscielny u 72. minuti, dok Leicester nije iskoristio penal i prednost igrača više kujo je imao u posljednjih pola sata.

Naime, u 59. minuti penal Riyada Mahreza obranio je vratar Bournemoutha Boruc. Kazneni udarac izborio je Jamie Vardy, kojeg je oborio Simon Francis i pritom je zaradio crveni karton. Hrvatski napadač Andrej Kramarić nije bio u sastavu lisica.

Manchester United je na Old Traffordu jedva uspio svladati Swansea  sa 2:1, čime je okončan niz od sedam utakmica bez pobjede i sada trener Louis van Gaal može lakše disati. United je poveo u 47. minuti golom  Anthonyja Martiala, a poravnao je Gylfi Sigurdsson u 70. No, u 77. minuti napokon je zabio i Wayne Rooney i tako je donio pobjedu crvenim vragovima.

U derbiju začelja Sunderland je na svom terenu svladao Aston Villu sa 3:1, pobjedničke golove u 72. minuti i u sudačkoj nadoknadi zabio je iskusni Jermain Defoe. Aston Villa je ostala prikovana za dno sa samo osam bodova.