Cedevita otvorila Top 16 porazom od Lokomotiva

Košarkaši Cedevite otvorili su nastup u Topu 16 Eurolige domaćim porazom od ruskog Lokomotiva Kubana iz Krasnodara s 89:75 (16:21, 34:20, 13:15, 26:19).

U prvom kolu skupine E hrvatski je prvak izvrsno otvorio utakmicu u Domu Dražena Petrovića te na početku druge četvrtine imao sedam koševa prednosti. No tada je uslijedila kobna druga četvrtina. Do kraja prvog poluvremena gosti su izrešetali koš domaćih dalekometnim pogocima te su u tom razdoblju ubacili čak sedam trica i poveli s devet koševa razlike (50:41).

U nastavku susreta Cedevita se u nekoliko navrata uspjela približiti na pet koševa zaostatka, ali nije imala snage za preokret. Lokomotiv Kuban održavao je prednost i tako ostvario uvjerljivu pobjedu od 14 koševa razlike.

Previše promašenih otvorenih šuteva

Trener Cedevite Veljko Mršić pokušavao je razbiti napadački ritam gostiju čestim promjenama obrane, često se koristeći zonom. To je u pojedinim dijelovima utakmice donijelo rezultata, ali momčad iz Krasnodara se uspijevala adaptirati i pronaći napadačka rješenja. Kad su uz gotovo nezaustavljivog Malcolma Delaneya proradili i ostali, Cedevita nije imala dovoljno kvalitetnih obrambenih rješenja. S druge strane, kod Cedevite je bilo previše otvorenih šuteva te previše promašenih slobodnih bacanja (11/22) da bi konačan ishod bio povoljan za hrvatskog prvaka.

Briljirao Delaney

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bio je James White s 14 koševa i sedam skokova. Miro Bilan i Luka Žorić dodali su po 12 koševa. U redovima Lokomotiva Kubana briljirao je Delaney koji je u prvih 20 minuta postigao 24 koša, a čak 20 od prvih 25 koševa Lokomotiva bili su njegovo djelo. Na kraju je susret završio s 31 košem. Hrvatski reprezentativac i bivši igrač Cedevite Dontaye Draper dodao je za rusku momčad šest koševa, četiri skoka i tri asistencije.

Sljedećeg četvrtka Cedevita će u drugom kolu gostovati kod turske Darussafake u Istambulu.