Medvjedi preokretom do važne pobjede

U borbi za mjesto u doigravanju KHL-a hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su važnu pobjedu slavivši u gostima kod Neftehimika iz Nižnjekamska s 4:2. S nova tri boda Medvjedi su se probili na osmo mjesto Zapadne konferencije.

Neftehimik je poveo već u 61. sekundi pogotkom Nikite Ščitova, a Medveščak je uspio izjednačiti početkom druge trećine preko Simona Gysbersa (22:04). Samo tri minute poslije Igor Poligalov ponovno dovodi domaće hokejaše u vodstvo, ali u 28. minuti Colby Genoway ponovno vraća Medvjede u igru, koji su u posljednjoj trećini napravili potpuni preokret.

Prvo je u 47. minuti Edwin Hedberg dovodi Medveščak u vodstvo, a sva pitanja vezana uz pobjednika riješio je Tomaš Mertl pogotkom 1:53 minute prije kraja za konačnih 4:2.

Medveščak je trenutačno osmi na Zapadu sa 65 bodova, koliko ima deveti Slovan, no momčad iz Bratislave ima i utakmicu manje. Puno opasniji protivnik Medvjedima je desetoplasirani Dinamo iz Minska, koji ima dva boda manje, ali i četiri utakmice manje od Medveščaka.

Borbu za plasman u doigravanje Medveščak će nastaviti u ponedjeljak kada će u Domu sportova ugostiti finski Jokerit.