NBA: LeBron slomio Denver

U sinoć odigranim dvobojima NBA lige nisu nastupili hrvatski košarkaši, no bilo je uzbudljivo. LeBron James je s 34 poena predvodio svoj Cleveland u pobjedi nad Denverom, a Memphis je nakon produžetaka svladao Miami.

Cavsi su pobijedili Nuggetse, koje je s 29 koševa i sedam skokova predvodio Will Barton, s 93:87. Denveru je to šesti poraz u zadnjih sedam utakmica, a Clevelendu je to bio četvrti dvoboj u sklopu turneje od pet utakmica po Zapadnoj konferenciji. Izgubili su od Golden Statea u reprizi finala, a onda su slavili u zadnje dvije.

Memphis je nakon produžetka s 99:90 bio bolji od Miami Heata. Centar Marc Gasol zabio je 23 za pobjednike, od čega sedam u dodatnom vremenu. Na kraju regularnog vremena bilo je 83:83, a onda su Grizzliesi početkom produžetka poveli 89:83. Nakon toga Heat se nije primaknuo na manje od tri poena minusa.

Gasol je imao i osam skokova, šest dodavanja te četiri blokade. Grizzliesei nisu pogodili iz igre u zadnjih šest minuta i 32 sekunde regularnog vremena, kad je Miami izbrisao zaostatak od devet koševa udica-šutom centra Hassana Whitesidea za 83:83 nešto manje od tri minute do kraja.

Atlanta Hawksi pobijedili su na gostovanju kod Houstona 121:115, Thunder je sa 131:123 svladao Buckse, a Knicksi sa 108:96 Pistonse.

4. Denver         12 20 .375 10
5. Minnesota 11 20 .355 10 1/2