Liverpool prekinuo Leicesterov niz, Van Gaal razmišlja o ostavci

Na Boxing Day došao je kraj Leicesterovom nizu od deset utakmica bez poraza. Na Anfieldu su izgubili od Liverpoola 0:1, a strijelac je bio Christian Benteke u 63. minuti.

Bila je to važna pobjeda za trenera Redsa Jürgena Kloppa, budući da su njegovi nogometaši u prethodna tri kola osvojili samo bod. Hrvatski napadač Andrej Kramarić napokon je dobio nešto minuta u dresu Lisica, ušao je u igru u 80. minuti, dok se stoper Dejan Lovren vratio u momčad Liverpoola nakon nedavne ozljede koljena i odigrao cijeli susret.

Kiks Leicestera nisu uspjeli iskoristiti nogometaši Arsenala. Propustili su zasjesti na vrh Premier lige nakon što su u posljednjem susretu izgubili kod Southamptona 0:4. Arsenal je tako ostao drugi na ljestvici s 36 bodova, dva manje od vodećeg Leicester Cityja.

U prvoj utakmici 18. kola Premier lige Stoke City je na svojem Britannia stadionu svladao Manchester United 2:0. Strijelci za Stoke bili su Bojan Krkić (19) i Marko Arnautović (26). Bio je to četvrti uzastopni poraz Crvenih vragova, a treći u Premier ligi u kojoj su sada u nizu od čak sedam utakmica bez pobjede.

Nakon poraza Louis van Gaal dao je naslutiti da bi sam mogao podnijeti ostavku: Ponekad ne mora doći do toga da mi klub uruči otkaz, mogu to i ja učiniti.

Zanimljivo je da je kapetan Uniteda Wayne Rooney ušao tek u drugom poluvremenu.

Bilićev West Ham je u gostima kod posljednjeplasirane Aston Ville odigrao 1:1 i tako su Čekičari već osam kola bez pobjede. Posljednji trijumf ostvarili su 24. listopada protiv Chelseaja. West Ham je poveo golom Aarona Cresswella (45), a remi Villi donio je Jordan Ayew u 62. iz kaznenog udarca. Hrvatski napadač Nikica Jelavić nije bio u sastavu West Hama.

Chelsea je na Stamford Bridgeu protiv Watforda prvi put vodio novi trener Guus Hiddink, ali na kraju je završilo 2:2. Chelsea je poveo u 32. minuti golom Diega Coste, ali Watford je preokrenuo pogocima Troya Deeneyja (42-pen) i Odiona Ighala (56). Ipak, u 65. minuti Costa pogađa za 2:2. U 80. minuti Chelsea je mogao doći do pobjede, ali je Oscar je promašio penal.

Manchester City je rutinski pobijedio Sunderland 4:1, dok je Tottenham na svojem terenu svladao slabašni Norwich 3:0, a dvostruki strijelac bio je Harry Kane.

Southampton - Arsenal 4:0