Warriorsima božićna repriza finala

U božićnoj reprizi NBA finala Golden State Warriorsi svladali su Cleveland 89:83 te stigli do 28. pobjede ove sezone u kojoj su dosad poraženi samo od Milwaukeeja.

Prvo ime u pobjedničkoj momčadi bio je Draymond Green s 22 poena, 15 skokova i sedam asistencija. Stephen Curry zbog lakše ozljede iz prošle utakmice, nije briljirao kao obično, no ipak je uspio ubaciti 19 poena, uz po sedam skokova i dodavanja.

Kod Cavaliersa, kojima je prekinut niz od šest uzastopnih pobjeda, očekivano je bio najbolji LeBron James, prvi strijalac utakmice s 25 poena, a Kevin Love je, uz deset poena upisao čak 18 skokova.

Warriorsi su stvorili prednost od deset koševa 3:48 minuta prije kraja zadnje četvrtine polaganjem Greena, ali onda su Cavsi odgovorili s dva zakucavanja Jamesa i polaganjem Lovea stigavši na 77:81 nešto više od dvije minute do kraja. Nakon toga je James promašio dva bacanja, a Curry pogodio dva polaganja prije nego je J.R. Smith zabio tricu i rezultat je nešto manje od minutu do kraja bio 85:80 za Warriorse koji su prednost uspješno obranili.

Miami Heat je nakon produžetka pobijedio New Orleans Pelicanse 94:88. Chris Bosh je za slavlje svoje momčadi zabio 30 poena i ugrabio deset skokova, a  Dwyane Wadej dodao je 19 poena. Bosh i Wade su zajedno zabili 13 od Miamijevih 16 koševa u produžetku. Hassan Whiteside je upisao 17 skokova za Miami u manje od 25 minuta koliko je igrao.

Anthony Davis, kojemu je ovo bio božićni debi za Pelicanse, zabio je 29 koševa uz 15 skokova i četiri asistencije i četiri ukradene lopte. Ryan Anderson dodao je 18 koševa, a Eric Gordon je utakmicu završio sa 16 koševa.

Chicago Bulls su nakon tri uzastopna poraza stigli do pobjede do koje ih je odveo Jimmy Butler s 23 poena. Sinoć su sa 105:96 bili bolji od Oklahoma City Thundera. Pau Gasol dodao je 21 koš i 13 skokova. Bullsi su nadskakali drugu momčad NBA u skokovima sa 53-48. U redovima Oklahoma Cityja najistaknutiji je bio Kevin Durant s 29 koševa i devet skokova, dok je Russell Westbrook ubacio 26 uz osam skokova i sedam asistencija.

Houston Rocketsi odigrali su najbolju utakkmicu ove sezone pobijedivši sa 88:84 San Antonio Spurse. James Harden zabio je 20 koševa, a Rocketsi su sjajnom obranom ograničili San Antonio na najmanje koševa ove sezone.  Kawhi Leonard je predvodio San Antonio sa također 20 koševa.

U gradskom dvoboju u Los Angelesu gostujući Clippersi bili su bolji od Lakersa sa 94:84. Chris Paul je zabio 23 koša za pobjedu uz šest asistencija. Kobe Bryant je za Lakerse zabio 12 poena u svojoj posljednjoj božićnoj utakmici.

Clippersi su nakon tri četvrtine vodili sa 28 poena (85:57), a onda su se Lakersi probudili uzvrativši Clippersima s 27:9. Julius Randle je u manje od tri minute zabio devet koševa za Lakerse, a Clippersi su promašili 15 od svojih prvih 18 šuteva u zadnjem dijelu utakmice. Četiri minute do kraja Lakersi su došli na zaostatatak 82:89, ali tada su se Clippersi odvojili zahvaljujući trici Wesleya Johnsona i šutu Paula.