Mulaomerović o porazu od Cedevite: Pali smo bez ispaljenog metka

U 16. kolu ABA lige Cedevita je u gradskom derbiju svladala Cibonu 81:69. Do devete uzastopne pobjede u regionalnom natjecanju predvodio ih je Miro Bilan.

Mogu reći da smo odigrali jako dobru utakmicu. Velikim dijelom utakmice smo dosta dobro igrali i zasluženo pobijedili. No, malo smo se na kraju prerano opustili i mislim da je pobjeda trebala biti čak i veća od konačnih 12 razlike
, rekao je Bilan.

Kapetan aktualnih prvaka Hrvatske bio je iznimno raspoložen u prvome poluvremenu u kojem je za 16 minuta upisao 19 poena i šest skokova. Zadovoljan sam svojom igrom. Pomogao sam ekipi i otišli smo na 20 razlike, dodao je Bilan koji je utakmicu završio s 25 poena i sedam skokova.

Zasluženo smo pobijedili. Odmah smo se postavili dominantno i već nakon četiri-pet minuta smo počeli raditi razliku, istaknuo je trener Cedevite Veljko Mršić. No nije zadovoljan cijelim dvobojem: U drugom poluvremenu kad je Cibona stavila zonu, tu smo stali igrati. Bili smo prepasivni, prva četiri šuta smo bili prestatični i nismo napravili nijednu kretnju, ali utakmica je bila stalno pod kontrolom. Vidi se imamo velik broj utakmica. Igrači su umorni i do utakmice s Krkom moramo se regenerirati.

Nismo radili stvari koje smo se dogovorili. Trebali smo puno bolje braniti Bilana. On je njihov najbolji igrač. Centri se nisu potukli i oni su to preko njega kažnjavali. Izgledali smo bezvoljno i trebali smo se više potruditi, rekao je poslije poraza Cibonin centar Ivica Zubac.

Trener Cibone Damir Mulaomerović čestitao je Cedeviti: Pokazali su da imaju veliku širinu u napadu, a imaju i dosta dobru obranu. Mi smo djelovali dosta ispražnjeno. Pali smo bez ispaljenog metka. Ne zamjeram igračima ništa, ali žalim što nismo uzimali neke otvorene šuteve. Izgledali smo plašljivo.