Remi Bordeauxa i Marseilleja

U posljednjem susretu 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Marseille se odigrali 1:1.

OM je poveo golom Jacquesa Romaoa u 55. minuti, no domaćin je dvije minute kasnije izjednačio golom Wahbija Khazrija. Bordeaux je u sudačkoj nadoknadi mogao i do pobjede no Diego Rolan je uzdrmao vratnicu.

U ranije odigranim susretima Gazelec Ajaccio je pobijedio Lyon 2:1, dok je St Etienne slavio protiv Angersa 1:0.

Lyon je na gostovanju kod Gazelec Ajaccioa izgubio 1:2 upisavši treći uzastopni poraz, te četvrti u zadnjih pet kola.  GFC Ajaccio je otvorio sezonu bez pobjede u prvih 10 kola, no potom su Korzikanci nanizali devet susreta bez poraza. Oba gola za Ajaccio zabio je Mohamed Wael Larbi (32, 67), dok je strijelac za 'lavove' bio Clement Grenier (72).

St Etienne je u dvoboju protiv trećeplasiranog Angersa slavio 1:0, a pogodak odluke zabio je Benjamin Corgnet u 61. minuti.

Na vrhu ljestvice uvjerljivo vodi PSG sa 51 bodom, Monaco je drugi sa 32 boda, dok je Angers treći sa 31 bodom. Lyon je 2015. godinu zaključio na devetom mjestu, dok je Marseille stepenicu niže. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Guingamp (19), Toulouse (17) i već otpisani Troyes (8).

Francusko prvenstvo se nastavlja 8. siječnja iduće godine.

Bordeaux  - Marseille     1-1 (Khazri 57 / Romao 55)
Gazelec Ajaccio - Lyon   2-1 (Larbi 32, 67 / Grenier 72)
St Etienne - Angers        1-0 (Corgnet 61)