Mandžukić s dva gola osigurao preokret Juventusu!

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić i dalje je u velikoj formi, na gostovanju Juventusa kod Carpija u sklopu 17. kola talijanskog prvenstva postigao je dva pogotka za preokret i pobjedu gostiju 2:3 nakon početnog vodstva domaćina.

Carpi je poveo u pogotkom Marca Borriella u 15. minuti, ali samo tri minute kasnije Mandžo je dobro primio loptu i iz okreta je poslao u mrežu za izjednačenje. U 41. minuti osigurao je bivši igrač Dinama i Bayerna na asistenciju Evre udarcem glavom Staroj dami potpuni preokret i prednost na poluvremenu. U nastavku vodstvo gostiju je u 50. minuti na 1:3 povisio Paul Pogba, a u samoj završnici, odnosno u drugoj minuti sudačke nadoknade, Leonardo Bonucci je autogolom prilikom pokušaja izbijanja lopte podario Carpiju nešto podnošljiviji poraz.

Sedmom uzastopnom prvenstvenom pobjedom Juventus se s 33 boda zasad probio do drugog mjesta na ljestvici Serie A. Mandžukiću su ovo bili peti i šest zgoditak u talijanskom prvenstvu, dva je zabio u Ligi prvaka, a jedan u Kupu.