Nova pobjeda Hirschera, Zubčić izletio u prvoj vožnji

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma u talijanskoj Alta Badiji s vremenom 2:33,34. To mu je 17. pobjeda u veleslalomu i 35. ukupno  u karijeri u Svjetskom kupu.

Hirscher je nakon prve vožnje za vodećim Francuzom Victorom Muffat-Jeandetom zaostajao pet stotinki, što je nadoknadio odličnom drugom vožnjom, postavši prvi skijaš u povijesti koji je na ovoj stazi, jednoj od najzahtjevnijih u Svjetskom kupu, slavio tri godine zaredom.

Drugo mjesto zauzeo je Norvežanin Henrik Kristoffersen sa zaostatkom od 19 stotinki sekunde, a vodeći nakon prve vožnje Victor Muffat-Jeandet na kraju je zauzeo treću poziciju s 86 stotinki sekunde slabijim vremenom od pobjednika.

Trenutačno najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić izletio je sa staze u prvoj vožnji, a Max Ullrich bio je 53. s točno šest sekundi zaostatka i nije uspio izboriti drugu vožnju.