NBA: Knicksi nadvisili umorne Bullse

Nakon lošeg početka, New York Knicksi pregrupirali su se i pobijedili Chicago Bullse sa 107:91, a Carmelo Anthony zabio je 13 od svojih 27 poena u prvoj četvrtini.

Anthony je imao šut 12-20 iz polja i bio je ključan čovjek u četvrtoj uzastopnoj pobjedi Knicksa, koji su imali dvoznamenkasto vodstvo u većem dijelu zadnje tri četvrtine utakmice protiv umornih suparnika, koji su značajno kasnili u New York.

Domaćini su nakon tri minute igre gubili 2:12, no vratili su se i polaganjem Anthonya u osmoj minuti susreta preuzeli vodstvo i zadržali ga do kraja. Nakon prve trećina vodili su sa sedam, a na poluvremenu s 10 razlike. Kratka prijetnja došla je kada su Bullsi tricom Portera smanjili na 77:68 krajem treće dionice, no Knicksi su uzvratili nizom 8-0 na početku četvrte četvrtine, a Affalova trica za 97:79 pet i pol minuta prije kraja riješila je pitanje pobjednika.

Kod Chicaga Joakim Noah je prvi put startao na poziciji centra i zabio je 21 koš. Pau Gasol je dobio poštedu nakon što je odigrao 48 minuta u petak u porazu u dvoboju s četiri produžetka.

Arron Afflalo dodao je 18 za New York, a Lance Thomas 13.

Houston Rocketsi su sa 107:97 nadvisili LA Clipperse, a James Harden i Dwight Howard imali su double-double učinak. Harden je ostvario 18 poena i 11 asistencija, dok je Howard zabio 22, te prikupio 14 skokova.

Oklahoma Thunder je sa 118:78 razbio LA Lakerse. Kevin Durant postigao je 22, a Russell Westbrook je imao 11 dodavanja. Durant je gađao 7-13 iz polja i dodao je osam skokova. Westbrook je zabio 13, a centar Enes Kanter je ostvario 19 koševa i 14 skokova za 23 minute igre u 18. pobjedu Oklahome, uz devet poraza.

Washington Wizardsi su sa 109:101 bili bolji od Hornetsa. John Wall ostvario je 27 poena i 12 dodavanja. Garret Temple postigao je 21 koš, najviše u karijeri.

4. Portland 11 17 .393   7 1/2
5. Minnesota 10 16 .385   7 1/2